Jak radzić sobie z bardzo suchą skórą na ramionach i nogach

napisał/a: buzek 2013-10-23 19:28
Ja codziennie nawilżam skórę na nogach i rękach :) Jestem z natury obdarzona suchą skórą tak więc dobry krem w moim przypadku jest koniecznością ;)
Od kilku miesięcy moim ulubionym jest krem do ciała z masłem shea L'Occitane który jest po prostu świetny - bardzo dobrze nawilża, pielęgnuje. No po prostu ratuje mnie z opresji ;)
No i jest wydajny - jedno opakowanie starcza na naprawdę długi okres.,
napisał/a: lejdii1 2014-01-20 10:03
ja również mam bardzo suchą skórę, ale od pewnego czasu zauważyłam znaczną zmianę (od dwóch tygodni używam http://marokosklep.com/mleczko_arganowe_nawilzajace_z_pizmem_200ml,63,409.html), potrzebuję silnie nawilżających kosmetyków i tu chyba ratuje mnie argan macie może jakieś inne produkty godne polecenia? chętnie wypróbuje czegoś nowego.
napisał/a: HotChocolate 2014-11-28 20:21
moja skóra również należy do suchych, wrażliwych i do tego atopowych. używałam wiele maści, kosmetyków, kremów. Jedne sprawdzały się lepiej, inne gorzej. Warto czasami sięgnąć po kosmetyki dedykowane osobom z AZS, naprawdę dobrze nawilżają, jak na przykład moje ostatnie odkrycie - Dermaveel. Mam po nim super skórę. Aż chce się jej dotykać.
napisał/a: strefawellness 2015-01-07 11:02
Hej :)

W okresie zimowym najlepiej jest stosować emolienty (np. emolium) działają na 4 sposoby : natłuszczają, wygładzają, zatrzymują wodę i wchłaniają wilgoć z otoczenia, dzięki czemu są najlepszą grupą produktów do głębokiego nawilżania skóry. Działają nie tylko na powierzchni (jak duża część balsamów). Ja stosuję emolium - emulsję do ciała i jestem bardzo zadowolona. Używam też masła czekoladowego z The Body Shop i również polecam- cudownie pachnie i pozostawia skórę gładką :) . Stosuj od czasu do czasu (1 raz w tygodniu) peelingi , które złuszczą zrogowacialy naskórek. Pij dużo wody, zielonej herbaty i jedz warzywa i owoce - nawodnisz w ten sposób organizm od wewnątrz.

Pozdrawiam serdecznie :)
napisał/a: juja85 2015-02-04 11:57
olej kokosowy najlepszy na sucha skore i wlosy, nierafinowany 100% BIO, teraz widzialam taki w promocji na necie w sklepie gojishop 400ml za 30zł :)
napisał/a: Lumya 2015-02-24 14:15
Najlepszy kosmetyk do ciała jaki kiedykolwiek stosowałam to masło do ciała MYTHOS. Grecka firma, w Polsce dostępna przez internet i w coraz większej ilości sklepów (głównie "zdrowych") i aptek.
Ja jestem zakochana. Mój ulubiony to granat ale to już kwestia gustu zapachowego ;) tutaj szczegóły:
http://flax.com.pl/mythos/cia.html
napisał/a: marteczka 2015-03-13 07:13
W moim przypadku bardzo sprawdza się seria lipikar z la roche-posay. Bardzo dobrze nawilżają, utrzymując odpowiedni poziom lipidów i niweluje uczucie swędzenia.Do kąpieli używam oliwki myjącej, po - mleczko do ciała. Mleczko dostarcza lipidy i natychmiast wsiąka w suchą skórę.Zawarta w nim niacyna łagodzi uczucie ściągnięcia. Przy tym mleczko nie jest tłuste.
napisał/a: dariowa 2015-09-17 14:12
Pytanie w temacie - czy ktoś próbował może kosmetyków od http://www.laroche-posay.pl/ - na suchą skórę? Pomagają? Warto zamówić kilka dla żony, która narzeka ostatnio na przesuszoną skórę?
napisał/a: gogler7 2015-09-22 09:42
na suchą skórę jest taka linia kosmetyków Oeparol Essence:

napisal(a):Kosmetyki należące do linii Oeparol® Essence zapewniają głęboką regenerację i odżywienie skóry suchej i zmęczonej. Dzięki zawartości kompleksu Ω Lipo–Ceramid, unikalnej kompozycji ceramidów, wolnych kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny oraz pozyskiwanych z oleju z nasion wiesiołka kwasów omega–6, kosmetyki Oeparol® Essence odbudowują barierę lipidową skóry i przywracają jej równowagę fizjologiczną.
napisał/a: barbarap 2015-11-03 21:11
Mam podobny problem, i tylko kremy na azs mi pomagają, mam zapas atoperalu, bo problem się w zimie szczególnie nasila i jakoś daję radę ;)
adp
napisał/a: adp 2015-11-05 18:50
Polecam stosowanie mleczek, których skład oparty jest na wyciągu z owsa Rhealba, łagodzącym podrażnienia skóry i działającym kojąco. Powinny zawierać również kwasy tłuszczowe Omega-6 (regeneracja bariery ochronnej skóry), witaminę B3 (synteza ceramidów i tym samym właściwa regeneracja komórek), a także glicerynę (nawilżenie).
napisał/a: anitka1313 2015-11-05 19:03
potwierdzam, ja również stosuje zwykłą maść z witaminą A :)