jak przyjmowac tabletki anty przy biegunce

napisał/a: n.zuza 2015-10-28 12:18
Witam,
od kwietnia 2014 roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, wszystkie tabletki zawsze zazywam regularnie, nie robiłam też żadnych przerw od ich stosowania w ciągu tych prawie dwóch lat. Od dwóch dni męczy mnie grypa żoładkowa, tabletki biorę zawsze o godzinie 21;30, pierwszego dnia udało mi się uniknąć jej wydalenia w czasie krótszym niż 7 h od jej przyjęcia, ale wczoraj zażyłam tabletkę o 21:30, nastepnie 4 h pozniej czyli o 1:30 dostałam ostrej biegunki, z obawy, że tabletka się nie wchłonęła przyjęłam kolejną tabletkę, niestety po 2 h znów musiałam udać się do toalety, 3 tabletki już nie brałam jak powinnam się teraz zachować? Kontynuować tabletki różowe, czy przejść do białych? Czy tę trzecią tabletkę powinnam zażyć przed 21:30, czy o normalnej porze? Nadmienię,że są to tabletki z drugiego tygodnia, do końca blistra pozostało 7tabletek różowych i 7 tabletek białych (placebo)
napisał/a: wikam2 2015-10-29 22:16
Brałabym tabletki różowe + ew się zabezpieczała. Tabletka potrzebuje 3h na wchłonięcie, ale lepiej dmuchać na zimne.
Przejście do placebo może troszczeczkę zakłocic caly cykl tabletkowy.
napisał/a: qwerty4153 2015-10-31 16:08
Witam, od 5 miesięcy przyjmuję dwuskładnikowe tabletki Dionelle. Wczoraj o 00:30 wzięłam 16 tabletkę z blistra a około 40 minut później pojawiły się u mnie problemy żołądkowe - stolec był taki jak zazwyczaj. Po około 20 minutach musiałam skorzystać z toalety jeszcze raz, tym razem stolec był bardziej luźny ale też nie była to stricte biegunka. Nie potrafię stwierdzić czy tabletka mogła zostać wydalona ponieważ nie było to typowe przeczyszczenie. Nie brałam po tym kolejnej tabletki z blistra. I teraz moje pytanie - czy powinnam wziąć do końca resztę tabletek i zrobić 7 dniową przerwę czy zrobić teraz przerwę i wczorajszy dzień potraktować jako pierwszy dzień przerwy? Tylko co jeśli tabletka nie została wydalona i pierwszy dzień przerwy wypadłby dzisiaj? Czy jeśli wybiorę 5 pozostałych tabletek to od nowego opakowania antykoncepcja będzie zachowana? Z góry dziękuję za odpowiedź.