Jak przekonać mame do aparatu na zęby

napisał/a: nefress 2011-02-19 17:47
Witam.
Mam trochę głupie pytanie, mam krzywą jedynkę i nalegam od jakiegoś czasu żeby mama poszła ze mną do dentysty i żeby założył mi aparat. Moja mama żyje w jakimś stereotypowym świecie i mówi że natura mnie takim stworzyła itd... Chodzę do dentysty raz w miesiącu (mam darmowe wizyty). Proszę, dajcie jakieś sposoby na namówienie mamy :)
napisał/a: Blackursus 2011-02-19 17:59
Powiedz Mamie, ze nie czujesz sie komfortowo z takim zebem i ze jest to dla Ciebie bardzo wazne. Poza tym to nie natura obdazyla Cie krzywym zebem, to, ze jest krzywy z czegos wyniknelo (zbyt pozno usuniety podejrzewam). Pozdrawiam.
napisał/a: nefress 2011-02-19 18:02
Jak byłem mały miałem próchnicę może to wyniknęło z tego, nie wiem.
Mówie jej że nie czuję sie dobrze z tym zembem. Dodam że sama sobie braki uzupelnila w szczece i jak jej to mowie to mowi zebym nie wtracal sie.
napisał/a: Blackursus 2011-02-19 18:06
Powiedz Mamie, ze to w duzej mierze jej wina, ze Twoj zab jest krzywy, nie ma to nic wspolnego z natura. Ona chce miec ladny usmiech, Ty tez.
napisał/a: nefress 2011-02-19 18:10
No no, sprobuje. Zrozumiał bym ją jeśli byśmy mieli problemy z finansami ale zarabia 4000 zł/m więc...
Ostatnio nawet wydała na zabudowe balkonu ktora nie byla wcale konieczna...
napisał/a: kupczan 2011-02-20 17:33
Myślę, że dobrym argumentem może być to, że aparaty ortodontyczne mogą być robione na kasę chorych, więc jedynym kosztem może być tylko dojazd. Sam jakiś czas przekonywałem rodziców na aparat, w końcu się zgodzili. Od siebie dodam, że lepiej iść do prywatnego stomatologa - ma się wtedy gwarancję solidności. Niestety wiąże się to z kosztami, ja za aparat na dół i górę dałem 2000 zł.
napisał/a: viki71 2011-02-20 19:21
Aparaty ortodontyczne są robione na kasę chorych ale tylko do 13 roku życia i tylko ruchome.W tym przypadku podejżewam,że potrzebny jest aparat stały.Należy się udać do ortodonty a nie dentysty.Do kosztu aparatu doliczyć należy comiesięczne wizyty u lekarza,czyli ok 100 zł za wizytę.Prostowanie zębów to nie tylko względy estetyczne ale i zdrowotne.Jeśli mama nie da sie przekonac,możesz taki aparat założyć,jako dorosły człowiek.Nie ma bowiem ograniczeń wiekowych.
napisał/a: nefress 2011-02-21 12:30
viki, wizyty u lekarza mam darmowe wiec z tym nie było by problemu.
wiem że moge zalozyc aparat jak bede dorosly lecz, płeć piękną raczej odrzucają krzywe zemby...

chodzę do prywatnego stomatologa.
napisał/a: viki71 2011-02-21 17:30
Coś sie nie możemy dogadac.Ile tak w ogóle masz lat?Stomatolog a ortodonta to dwie różne specjalizacje.Jeśli chodzisz do stomatologa z mamą,to szepnij kiedyś dyskretnie dentyście na ucho,żeby napomknoł o aparacie na zęby.Może lekarza mama posłucha,skoro nie trafiaja Twoje argumenty.