Jak pozbyć się gronkowca złocistego w gardle?

napisał/a: Peter 2007-12-20 14:21
Sądzę, że to zapalenie niespecyficzne typu chlamydia lub mycoplasma, stąd antybiotyk sumamed. Co do wywalenia oczu przez lekarza, to mnie nie dziwi. Pojęcie przeciętnego lekarza na temat leków ziołowych i naturalnych jest zerowe.
Na pani miejscu jednak szukałbym apteki, co sprzeda bez recepty lub spróbował zamówić w aptece internetowej. Może ona nie będzie żądać recepty.
napisał/a: hanka**** 2007-12-27 16:17
witam ! moja córka od maja ma podwyższone ASO obecnie545 .Od m-ca ma silne bóle nóg rąk ,boli ja głowa i oczy.Z wymazu wyhodowano gronkowca złocistego+++ Brała zinat 500 przez 15 dni.Gardło raczej ja nie boli , w styczniu ma mieć usuniete migdały.Do tego ma kłopoty z nerwem łokciowym,chodze po różnych specjalistach i nic .Prosze o pomoc bo już nie wiem co ja tak truje ?
napisał/a: hanka**** 2007-12-27 16:22
chciałam jeszcze dodać że córka ma 14 lat i już miała nadcinane migdały 6 lat temu .w naszej rodzinie prawie wszyscy maja je usuniete
napisał/a: Peter 2007-12-28 07:43
Gronkowiec ją tak niszczy. Wbrew opinii lekarzy, że co drugi ma gronkowca i to normalne. Wycinanie migdałków nic nie da poza pogorszeniem sprawy. On juz prawdopodobnie jest wszędzie (w całym układzie limfatycznym) - stąd te dolegliwości.
napisał/a: hanka**** 2007-12-28 20:31
to jak teraz zabrać sie za niego ? dlaczego usunięcie migdałków ma pogorszyć sprawe?może jakieś szczepionki jej podać? prosze o rade
napisał/a: hanka**** 2007-12-28 20:34
a co z tym podwyższonym ASO podobno to paciorkowiec?
napisał/a: fidel7 2007-12-29 10:06
Peter napisal(a):On juz prawdopodobnie jest wszędzie (w całym układzie limfatycznym

A może jest on we krwi obwodowej??
Peter a jak ja mam stale od pół roku powiększone wezly chlonne podzuchwowe tzn ze on mógł tam się ulokować??
Peter a jeszcze znalazłem coś takiego w jednej z książek:
napisal(a):Zdarza się również, że przebyte choroby zakaźne usposabiają się do rozwoju reakcji autoimmunologicznych - np. zakażenia paciorkowcami (wywołującymi m.in. anginę) często prowadzą do wtórnych uszkodzeń zastawek serca czy kłębuszków nerkowych.

Myślisz, że takie przypadki często mają miejsce??
napisał/a: hanka**** 2007-12-29 19:57
witam! jak to zbadać czy to paskudztwo jest we krwi?
napisał/a: Peter 2007-12-30 13:06
Fidel, takie przypadki są bardzo częste.
Hanka - we krwi go nie ma, bo byłyby ciężkie objawy bakteriemii. Usunięcie migdałków nic nie da, bo tak jest w 70% przypadków. Statystyka w medycynie jest bezlitosna. ASO jest wysokie przy paciorkowcowych zakażeniach. Oprócz gronkowca pewnie i on jest. Dlatego tak konieczne jest leczenie uodparniające. Dużo jest w tym temacie na tym forum.
napisał/a: fidel7 2007-12-30 13:24
Peter a mam pytanko, niedługo ide do alergologa a ostatnie kompleksowe badania z krwi miałem rok temu przed gronkowcem. Powiedz mi tylko bo wiadomo ze czasami lekarzom trzeba narzucić wolę swoją i pomysł jakie badania główne z krwi powinien mi wykonać, żeby wykazać np obecnośc zakażenia i reakcji alergicznej którą ta bakteria wywołuje albo ogólnie alergię??(jakies IgE, ASO??)
Peter napisal(a):Fidel, takie przypadki są bardzo częste.

JA zaczynam Polyvaccinę od 7stycznia.
napisał/a: magda114 2007-12-30 15:15
Witam, Peter mój syn nareszcie już od tygodnia nie kaszle )))) zrobiliśmy badania kału i znaleziono jaja Ascaris. I wydaje mi sie że ona wywoływała u niego ten kaszel, bo jak lekarka twierdzi Sumamed forte działał też na pasożyty i już popierwszej dawce było lepiej. Teraz podałam mu 5 ml zawiesiny Zentel i mam dawke powturzyć za dwa tygodnie. Powiedź czy można sie zarazić ta glistą przez ślinę, drogą kropelkową? mam nadzieje że pozbędziemy sie jej szybko. Ale najważniejsze że syn nie kaszle i kamień z serca.
napisał/a: Peter 2007-12-31 07:50
Magda - pierwszy raz widzę, aby sumamed działał na pasożyty typu ascaris tj, nicienie. Owszem, działa ale na Pneumocystis carinii, Toxoplasma gondii. Pani doktor wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie, w którym kościele. Ale mniejsza z tym. Lekarze nie raz zaskakują swoim poziomem wiedzy. Ważne, że efekt końcowy jest właściwy.
Trzeba dbać o higienę rąk, drogą kropelkową się to nie przenosi.

Fidel - pełna morfologia i CRP. Owszem też IgE i ASO. To wystarczy.