Jak pozbyć się czyraka i opuchlizny pod okiem?

napisał/a: aga210 2012-11-17 10:42
A więc: Na początku na łuku brwiowym urósł mi pryszcz. Tak jak z każdym innym go wycisnęłam. W środę zaczął mi puchnąć łuk brwiowy. Na następny dzień opuchła mi górna powieka i już ten czyrak pęknął i zaczęła siączyć ropa. po południu byłam u lekarza rodznnego, który przepisał mi krople do oczu: Biodacyna i maść Baneocin. W piątek wszystko rosło i rosło. A dzisiaj rano żeby było ciekawiej opuchła mi dolna powieka ;( Dodam że ten cały rdzeń już mi dzisiaj wyszedł.
Wcześniej czyraka miałam jeszcze na nodze i nie było tego widać, no chyba że na wf .
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 16:31
Leczenie czyraków nie jest trudne i kilka domowych trików wystarczy aby usunąć ten bolesny ropień. Objawy są znane dla większości z nas, warto poznać sposoby na leczenie czyraków.


Czyrakiem nazywamy zapalny i bolesny guz ropny, który rozwinął się na skutek bakteryjnego zainfekowania gruczołu łojowego mieszków włosowych. Czyraki mogą tworzyć się na twarzy, pod pachami, na plecach i pośladkach. Większość z nich dojrzewa i pęka w ciągu kilkunastu dni. Aby wyleczyć czyraka najczęściej wystarczają sposoby domowe. W przypadku występowania gorączki, albo innych komplikacji należy skorzystać z pomocy lekarza. Do domowych sposobów leczenia czyraków należą: maść ichtiolowa bądź gorące wilgotne okłady, zmieniane co parę godzin.

Ziołolecznictwo:

- Mieszanki ziołowe:Zmieszać równe ilości ziela fiołka trójbarwnego, liścia pokrzywy, ziela rdestu ptasiego i korzenia łopianu. Jedną łyżkę stołową ziół zalać szklanką wody. Gotować krótko na wolnym ogniu i odstawić do wystudzenia. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance.

- Zmieszać 15gr korzenia mydlnicy, oraz 30gr:korzenia łopianu, kłącza turzycy piaskowej, ziela fiołka trójbarwnego, ziela skrzypu polnego, oraz 25gr liści orzecha włoskiego, a także 20gr kłącza perzu.Jedną łyżkę stołową zioło zalać 1 szklanką wody i gotować 1-2 minuty na wolnym ogniu. Odwar pić 3 razy dziennie po 1 szklance.

Okłady:

Okład z olejkiem tymiankowym - recepta ks.Kneippa: z paru łyżek kozieradki pospolitej ugotować gęstą papkę, nałożyć na gazę lub płótno i przykładać ciepły okład na czyrak. Zabieg powtarzać 2 razy dziennie.

Kuracje Ludowe:

- smarować czyrak żółtkiem świeżego jajka.Po zaschnięciu ponawiać zabieg 2-3 razy w ciągu dnia.

- Wycisnąć w sokowirówce por. Do paru łyżeczek soku dodać miękisz chleba. Ugnieść dosyć luźną kulkę. Przykładać na czyrak parę razy w ciągu dnia. Po takich okładach czyrak szybko "dojrzewa" i pęka.

- Zmiażdżyć białe łodygi pora, dodać ostudzonej wody, utrzeć na papkę. Przyłożyć na czyrak, umocować bandażem. Zmieniać gdy papka wyschnie. Zabieg powtarzać kilka razy w ciągu dnia.

- Dużą cebulę rozciąć na dwie części, upiec na płytce elektrycznej lub w piecyku, owinąć w gazę i przykładać ciepłą na czyrak.

- Wypróbowanym i skutecznym lekiem na czyraki jest również surowa biała kapusta. Liść kapusty połamać, usunąć wewnętrzne łodygi i przykładać na czyraka. Często zmieniać liście.

Poszukałem i znalazłem. Mam nadzieję że pomogłem. Proszę zainteresować się moim problemem http://commed.pl/post574716.html#p574716 Dziękuję