Jak pozbyć się bakterii w pochwie?

ewelin007
napisał/a: ewelin007 2015-05-16 20:50
Witam, od paru miesiecy biore z przerwami antybiotyki na bakterie dopochwowe, które wykryto w wymazie na posiew.Ostatnio pojawił sie paciorkowiec, wczesniej ziarniaki.Nie mam zadnych objawów typu upławy czy swędzenie , wczesniej czesto miewałam grzybice pochwy stad ginekolog wykonał wymaz.Juz nie wiem czy ufac lekarzowi,czy leczenie faktycznie tak długo trwa i czy te bakterie sa az tak grozne dla organizmu.Wiadomo ze antybiotyk wywołuje skutki uboczne.Czy skuteczne sa inne metody np globulki z propolisem albo tamponowanie pochwy.Prosze o pomoc.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-19 13:36
Witam
Ze swojej strony mogę doradzić profilaktykę pochwy globulkami zawierającymi bakterie kwasu mlekowego + kwas hialuronowy.
Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu wykonywać nasiadówkę z naparu rumianku oraz szałwii.
Tamponowania pochwy nie polecam jeżeli masz skłonność do grzybicy pochwy i bakterii pochwowych, z tego względu że wytworzysz środowisko beztlenowe a to sprzyja rozwojowi bakterii.
To samo tyczy się również okresu aby nie używać tamponów, wybrać podpaski hypoalergiczne.
Globulki dopochwowe z propolisem mogą powodować uczulenie - musiałabyś sprawdzić, najpierw spróbuj zwykłych globulek z kwasem mlekowym i kwasem hialuronowym.
Podstawowa sprawa to profilaktyka.
Jeżeli u Mojej kobiety pojawia się infekcja pochwowa używamy nasiadówek, tantum rosa oraz globulki dopochwowe z bakteriami kwasu mlekowego.
W przypadku zażywania antybiotyku nie zapominaj o osłonie jelitowej w postaci synbiotyku, probiotyku - w aptece doradzą jaki będzie odpowiedni, wszystko zależy od ceny :)
Obserwuj śluz pochwowy czy nie zmienia barwy na ciemną, czy jest w postaci serka.

Pozdrawiam
ewelin007
napisał/a: ewelin007 2015-05-19 20:51
Witam, pytałam o to czy antybiotyk jest wskazany przy paciorkowcu w pochwie bo sama profilaktyka jest mi znana.Na samym poczatku miałam bakterie odjelitowa, potem ziarniaki a teraz paciorkowca, czy jest mozliwość ich mutowania sie???Prosze o pomoc i dziekuje za dotychczasowe rady.Pozdrawiam.
napisał/a: jary1949 2016-07-24 13:40
Do ewa0077 \ Co prawda jest to już starszy post, ale być może że tu jeszcze kiedyś zajrzysz i skorzystasz z tej porady. Otóż moja pani używa srebra koloidalnego do płukania kanału rodnego.Irygator jest zbędny.Można używać malutkiej 50-cio gramowej gumowej gruszki do wykonania wtrysku.Srebro koloidalne ma tę właściwość ,że niszczy wszystkie bakterie szkodzące człowiekowi. No i trzymać odpowiednie PH wewnątrz.Warto spróbować.Pozdrawiam.