jak powinno przebiegać gojenie po ekstrakcji?

napisał/a: moromarlboro 2013-07-29 11:37
Witam,
Dziś mija trzecia doba od kiedy dentysta usunął mi dolną szóstkę. Od momentu wyrwania bardzo się stresuję i martwię żeby skrzep pozostał na swoim miejscu. Po wyrwaniu długo krwawiłam - ząb był wyrwany w piątek o godzinie 19, w nocy jeszcze z dziąsła leciała krew. Dziś skrzep i dziąsło od strony zewnętrznej pokryte są białym nalotem, natomiast od strony języka widoczna jest wyraźna, krwista linia pomiędzy skrzepem a dziąsłem. Ma też bardzo nieprzyjemny zapach. Generalnie nie odczuwam bólu, sporadycznie tylko coś w rodzaju swędzenia, ewentualnie nikły ból/dyskomfort właśnie w miejscu gdzie jest najbardziej czerwone.

Jak powinien prawidłowo wyglądać proces gojenia? Kiedy dziąsło będzie już na tyle zagojone żebym mogła przestać się obawiać o ten skrzep i się wyluzować? :)

Mam nadzieję że ktoś rozwieje moje wątpliwości, za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam!
napisał/a: Awers 2013-07-30 15:40
Witam! Z opisu wynika, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i gojenie nie powinno długo trwać. Krew to dobry objaw. Wiadomo, że nie będzie suchego zębodołu. Szóstki to zazwyczaj potężne zęby i zębodół jest dość głęboki, jednak z tego, co piszesz, nie masz powodów do zmartwień.