Jak pomóc osobie chorej na białaczkę?

napisał/a: Mr.Smith 2010-03-10 22:19
Witam
Osoba która jest mi bardzo bliska a choruje na białaczke tylko nie wiem dokładnie na jaki rodzaj. Chciałbym sie dowiedziec czy Zwykły człowiek mógłby jakos pomóc osobie chorej na białaczkę?

Z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: Agusia1982 2010-03-10 22:21
Ehh najważniejsze to po prostu być obok.
Samotność to najgorsze co może spotkać człowieka w takiej sytuacji.
Jak ta osoba ma ochote się wygadać to wysłuchaj...ale jak ma ochote na coś innego by zapomnieć o chorobie trzeba jej to umożliwić i nie wnikać w temat.
Wszystko zależy od danej osoby i tego jak sobie z tym radzi.
napisał/a: aniajpg 2010-03-20 12:49
mojemu tacie drastycznie pogorszyły się wyniki i za miesiąc idzie na chemioterapie. ma przewlekłą białaczkę limfocytową (prawdopodobnie już od kilku lat). ma zapisanych 6 chemii. później ma mieć kolejne badanie szpiku. mieszkam sama z tatą i z 4 letnią córeczką. na co powinnam uważać i jak pomóc tacie? nie mam pojęcia jak będzie funkcjonował po tej chemii, bo ojciec jest wychudzony po licznych problemach zdrowotnych: ostre zapalenie trzustki, operacja torbiela na trzustce, później wycinanie powiększonej śledziony - ledwo go odratowali, i inne dolegliwości, które mogą wyjść podczas chemii). tata często łapie przeziębienia i za każdym razem ma przepisywany antybiotyk. o białaczce wiemy od kilku miesięcy, teraz były 2 wyniki od wykrycia. boję się co będzie ponieważ od 3 miesięcy nie pracuję i muszę szybko coś znaleźć, bo tata chyba już za miesiąc nie będzie mógł pracować (a to dla nas ogromny problem). boję się również o kontakt córki z dziadkiem, ponieważ on ją bardzo kocha ale młoda chodzi do przedszkola, i może przynosić różne infekcje. dodam, że sama ją wychowuję i mieszkamy w trójkę i tak sobie musimy radzić. słyszałam gdzieś, że to od chorego zależy czy się podda czy nie podczas leczenia. czy to prawda?