jak podać dwuletniemu dziecku antybiotyk

napisał/a: satyna81 2007-04-03 08:10
Mam dwuletniego synka kiedy był mały dostawał antybiotyki dożylnie przez wenflon.Teraz kiedy jest większy nie wiemy z mężem co robić?Często łapie infekcje dróg oddechowych raz przebiega to delikatnie a raz niestety jak w tej chwili ciężej.Kilkakrotnie dostawał antybiotyk,ale nigdy nie dał sobie go podać.Nie przypominam sobie by zraził się kiedykolwiek.Od samego początku mam problem z podawaniem mu leków.O zastrzykach nie ma mowy.Mały łapie bezdechy kiedy na siłę próbujemy podać mu lek.Albo się bardzo drze,wymiotuje i wypluwa.Zresztą nie dziwię mu się sama próbowałam te antybiotyki wykręca buzię takie gorzkie.Pytałam Panią doktor o jakiś lek o takim smaku że jak podam mu w soku to żeby się nie zorientował.Za każdym razem cały antybiotyk ląduje na podłodze,ciuchach,przy tym wpada mały w histerię nie mówiąc już o bezdechach.Mamy z nim problem bo każda wizyta u lekarza czy szczepienie czy podanie leków to jakiś koszmar.Trzeba go przy badaniu trzymać za głowę,trzymać mu ręce,nogi.koszmar poradźcie coś błagam.