jak oszczędzać prąd w domu?

napisał/a: barbarap 2013-11-25 21:01
Strasznie wysokie przyszły mi rachunki ;(, oszczędzacie jakoś prąd? Zastanawiam się czy wymiana oświetlenia na bardziej energooszczędne typu led czy świetlówki coś daje?
napisał/a: Ola4ever 2013-11-26 15:39
U mnie też kosmiczne rachunki ostatnio 222 zł ale to się ubije bo mamy plazmę 72 cali i dziennie 8/9 godzin użytku.
Tryb ekonomicznego wyświetlania w telewizorze jeśli masz taką opcje a pewnie masz.
Żarówki energooszczędne zawsze z 15 zł zaoszczędzisz.
napisał/a: viki71 2013-11-30 18:49
Ja zauwazyłam spadek zuzycia prądu,jak zamieniłam kompa stacjonarnego na laptopa.A tak to wymiana żarówek na ledowe,koniecznie ciepłe swiatło.Kupiłam zimne i nie da się wysiedzieć w takim oświetleniu.Czajnik na gaz zamiast na prąd.Wszystkie zbędne czujki wyłaczyc,np od dvd,jak ktos ma,bo na pewno rzadko uzywa.Sprzęty nowe kupowac,jak najbardziej energooszczędnetypu A+.Gasić swiatło przy wychodzeniu z pomieszczenia.To juz naprawdę sporo oszczędności.Zjechałam tak z 220 na 160 zł za miesiąc.I tak mam za duzo czujek,bo one tez ciagna prad ale tych odłaczyć się juz nie da,bo mają schowane gniazda.
napisał/a: Brutal Bugatti 2013-12-01 18:25
Rachunki w naszym kraju są kosmicznie nie proporcjonalne do zarobków ja średnio wydawałem 300 zł, obniżyłem rachunki dzięki wymianie oświetlenia i lepszej taryfie zakupu prądu. Obecnie wydaję około 190 zł ale to i tak paradoksalnie dużo.
napisał/a: barbarap 2013-12-18 18:23
wróciłam z obi i kupiłam jedną lampę ledową osram do górnego oświetlenia, wkręciłam i świeci całkiem przyjemnie. Obawiałam się że będzie dziwne światło ale jest ok, chyba dokupię ich więcej skoro mówicie że da się na tym zaoszczędzić, pracujemy w domu na laptopach, telewizor rzadko włączamy. Mam nadzieję, ze zmiana żarówek pomoże
napisał/a: czarnazołza 2013-12-23 17:53
Na noc wyłączaj stan czuwania w tv, odłączaj ładowarki kiedy nie ładujesz telefonów i komputerów.
napisał/a: barbarap 2014-01-14 21:36
czekam na rozliczenie teraz i zobaczymy czy zmiana oświetlenia i wyłączanie wszystkich czuwających sprzętów coś dało
napisał/a: jowitka1 2014-07-20 15:47
Coś tam na pewno da, ale zastanawiałaś się nad ekspertyzą licznika? Czasem warto ją zrobić jak rachunki wyjątkowo idą w górę a nie ma to przełożenia w używanym sprzęcie
napisał/a: Andzrej 2014-07-20 23:29
Odradzam jakieś ekspertyzy licznika.
Znajomy, mieszka samotnie, w domu tylko nocuje, całe dnie przebywa na uczelni pochłonięty badaniami doszedł do wniosku, że ma za duże rachunki za prąd. Zgłosił to do zakładu energetycznego, po kilku dniach przybyli po ten licznik z papierową torbą i w niej wysłali licznik na badania do Bydgoszczy. Potem dostał pismo, że z badań wynika że magnesy w liczniku mają za słabe pole co jest spowodowane działaniem silnego zewnętrznego pola magnetycznego i w związku z kradzieżą prądu naliczono mu karę 3500 zł plus sprawa do prokuratury.
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-22 17:37
Andzrej napisal(a):Odradzam jakieś ekspertyzy licznika.
naliczono mu karę 3500 zł plus sprawa do prokuratury.


O rany ale zaoszczedzil :O masakra! ale zawsze tak jest i bedzie ,ze nic z korzyscia dla obywatela ,tylko kopa w d......pe ;P
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-22 17:38
kirke napisal(a):
Andzrej napisal(a):Odradzam jakieś ekspertyzy licznika.
naliczono mu karę 3500 zł plus sprawa do prokuratury.


O rany ale zaoszczedzil :O masakra! ale zawsze tak jest i bedzie ,ze nic z korzyscia dla obywatela , zero przychylnosci tylko kopa w d......pe ;P
napisał/a: kropla 2017-09-14 12:38
My zmieniliśmy całe oświetlenie w domu na te z activejeta i rachunki spadły o połowę, także warto zainwestować w dobre oświetlenie żeby zaoszczędzić