jak odstawić euthyrox a wprowadzać płyn lugola

napisał/a: anulka791 2016-04-10 00:27
Witam!
Mam niedoczynność tarczycy i od lipca 2013 biorę Euthyrox ,ostatnio 50 i 75 na zmianę.Samopoczucie moje na tym leku nigdy nie było rewelacyjne tzn.pozostawiało wiele do zyczenia stąd moje ciągłe poszukiwania.Aktualnie jestem po lekturze książki pana Jerzego Zięby pt.Ukryte terapie i mocno zainteresowałam się terapią jodem (płynem Lugola) w wyprowadzaniu tarczycy.Temat jest obszerny,ale myślę że znany niektórym.Czytałam opracowania amerykańskie dotyczące leczenia niedoczynności (nadczynnosci zresztą również)właśnie jodem nieorganicznym ale wciąż mam wiele pytań i niedopowiedzeń.Chciałam zapytać w jakim schemacie zmniejszać dawki euthyroxu,i ile kropel płynu ługola w tym czasie stosować?Kupiłam sobie w Stanach(wysyłaja do PL)praparat witaminowo-mineralny o podwyższonych dawkach(LIFE EXTENSION Two per day) +selen+thyrosine+omega+wit.D.Wprowadziłam też poczatkowo 2 krople płynu Lugola i przyznam że niemalże natychmiastowo odczułam kolosalną różnicę w samopoczuciu.Jod sprawił jakbym na nowo zaczęła oddychać,chyba już nawet nie pamiętam kiedy czułam się tak zdrowo.Po prostu.Tylko tyle i aż tyle.Chciałabym spróbować w jakiś sposób przywrócić funkcję tarczycy ale nie do końca wiem jak odstawiać euthyrox i do jakiej dawki jodu dojść?Czytałam wątki Djfafy o guggulsteronach i odżywianiu,mam zamiar to również wprowadzić tylko kiedy?Czy już łacznie z euthyroxem czy potem?Bardzo proszę o radę!?