Jak mieć więcej wzrostu?

napisał/a: d0xx 2013-06-24 18:09
Witam, mam 15 lat i ~170 cm wzrostu. Przydałoby mi się więcej, ponieważ chodze do klubu siatkarskiego :) Mój tata z tego co pamiętam był wysoki, ale ile to nie wiem, bo byłem mały gdy odszedł .. ale nie tutaj o tym. Chciałbym wiedzieć jak moge więcej urosnąć, od czego to zależy. Czy jedzenie sałatek itp. pomaga, czy też nie? Po prosze o wasze opinie :)
napisał/a: ratownik_0395 2013-06-24 19:39
Witaj.
Przede wszystkim w takim wieku kości kształtuje ruch - bieganie, jazda na rowerze, pływanie itd., nie należy zapomnieć o diecie zawierającej wapń - mleko i jego przetwory, nabiał. Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-25 18:32
15 lat i 170 cm- nic się nie martw jeszcze urośniesz-obiecuję Zbyt szybkie "rośnięcie" czasem nie idzie z w parze z rozwojem organów wewnętrznych i pojawiają się problemy z niewydolnością. Dla ciebie nie byłoby wskazane skoro intensywnie ćwiczysz. Zostaw to "Matce Naturze" a tymczasem zajadaj się tym co zalecił Ratownik-. Pozdrawiam.
napisał/a: d0xx 2013-06-25 21:10
No co w tym dziwnego .. koledzy z mojego wieku już mnie prawie przerastają, a dwóch ma około 185 cm wzrostu ^^.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-25 22:08
d0xx napisal(a):No co w tym dziwnego .. koledzy z mojego wieku już mnie prawie przerastają, a dwóch ma około 185 cm wzrostu ^^.

Ale ty może masz większe mięśnie i jesteś przystojniejszy?.... Głowa do góry i nic się nie martw. Pozdrawiam cię słonecznie.
napisał/a: d0xx 2013-06-25 22:26
Nie martwię się ;) Najwyżej będę grał na pozycji libero ^^.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-25 22:38
Na mojego brata zawsze patrzyłam "z góry"do jego 18 urodzin. Dziś ma 35 a ja muszę mieć niezłą szpilkę żeby mu do ucha coś powiedzieć Miłej nocki..
napisał/a: d0xx 2013-06-25 22:43
Dziekuje, rowniez zycze milej nocki.
napisał/a: ruruszka 2013-07-07 07:36
Gdyby dało się urosnąć przy pomocy diety, to chyba rozwiało by to problemy wielu dużo, dużo niższych od ciebie osób :) 170 cm to całkiem ok wzrost, z pewnością jeszcze trochę urośniesz, ale jedzenie sałatek na pewno nic tu nie pomoże ;)
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-07 08:15
dramiona napisal(a):Gdyby dało się urosnąć przy pomocy diety, to chyba rozwiało by to problemy wielu dużo, dużo niższych od ciebie osób :) 170 cm to całkiem ok wzrost, z pewnością jeszcze trochę urośniesz, ale jedzenie sałatek na pewno nic tu nie pomoże ;)


Nikt nie mówił o jedzeniu sałatek tylko o diecie bogatej w wapń, bo nie od dziś wiadomo, że wapń jest składnikiem budulcowym kośćca, tak samo zresztą jak witamina D wpływa pozytywnie na strukturę kości.
Poza tym zainteresowany (d0xx) jest w wieku dojrzewania, dlatego tym bardziej wskazane są takie produkty, ponieważ zła dieta może mieć konsekwencje w budowie kości.
napisał/a: d0xx 2013-07-07 18:51
Dokładnie - to około 177 cm, patrzyłem na tablicy do mierzenia wyskoku :) A jeśi już tutaj rozmawiamy, nie będę zakładał nowego tematu - od pewnego czasu boli mnie lewa bodajże łopatka, nie moge skręcać szyją, ponieważ to boli :< czy to przewianie, czy naderwałem jakiś mięsień?
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-07 18:56
może to być od np. zbyt częstej i długiej pozycji siedzącej, jakiś nerwoból, chwilowe (trwa ok. tygodnia) napiecie miesni szkieletowych - probuj rozcwiczyc na miare mozliwosci, smarowac jak nie przejdzie to wizyta u lek. POZ.