JAK DUŻA JEST ALERGIA U MOJEJ CÓRKI

napisał/a: agnes8 2012-06-22 17:57
WITAM. Moja córka jest podobno alergikiem takie ma wyniki testu wziewnego :
ALTERNARIA - 3/5
CLADOSPORIUM - 2/3
SIERŚĆ KOTA - 2/4
SIERŚĆ PSA - 2/4
PENICYLINUM - 3/5
CZY KTOŚ MOŻE MI POWIEDZIEĆ NA CO NAJBARDZIEJ JEST UCZULONA I CZY JAKO 4 LATKA MOŻE BYĆ JUŻ ODCZULANA. TA ALERGIA STRASZNIE MĘCZY JĄ W NOCY SZCZEKAJĄCYM KASZLEM I ZATKANYM NOSEM (ZATOKOWO). OTRZYMUJE SYROP AERIUS I GDY SIĘ NASILA PULNEKORT INHALACJE. ZA DWA TYGODNIE TESTY SEZONOWE...
napisał/a: Metka 2012-06-22 23:50
To były testy skórne? Za wynik dodatni uznaje się bąbel o średnicy większej niż 3 mm.
Ogólnie odczulanie stosuje się u dzieci od około 6 roku życia.
napisał/a: smoczyca1 2012-06-26 14:17
Jak duża jest alergia nikt nie odpowie na podstawie samego wyniku bo wielkość odczynu nie musi korelować z reakcją organizmu - testy są jedynie pomocnicze, najważniejsza obserwacja.
Rozumiem, że pierwsza wartość to wielkość bąbla a druga rozmiar rumienia? By móc coś powiedzieć powinno się je porównać ze średnicą bąbla z alergenu do różnicy bąbla z histaminy i bąbla kontroli ujemnej a o tym nie wspomniano.
Za słabo dodatni uznaje się bąbel, którego średnica jest równa lub większa od połowy wspomnianej różnicy-raczej taka reakcja nie daje kłopotów
Jeżeli bąbel z alergenu ma średnicę równą różnicy histaminy i kontrolki wynik uznaje się za dodatni a jak większy to silnie dodatni
Ważny jest też dodatkowy czy był obrzęk/nibynóżki
Część lekarzy za odczyn dodatni uznaje się bąbel o średnicy 3 mm lub większy.
Jeżeli wielkości bąbli histaminy i kontrolki są zbliżone albo histamina < 3 to wynik nie jest miarodajny
napisał/a: jezebel1 2012-06-29 04:38
warto pójść również z dzieckiem do laryngologa, żeby sprawdził, czy nie ma przerośniętego trzeciego migdała