Jak długo zrastają się ścięgna, mięśnie , tętnice ?

napisał/a: luca156 2007-03-10 14:10
Witam mam pytanie jak długo zrastają się mięśnie , ścięgna , tętnice , żyły ( pytam bo mam wprowadzić fizjoterapię )
Pacjent 33 lata rozciął sobie dłoń piłą tarczową
Cięcie przechodzi przez palec środkowy u podstawy ( przyszyty i przytwierdzony na drucie ale był odcięty i poszarpany brak czucia i ruchu) potem między drugą i trzecią kością śródręcza na wylot potem przez rozścięgno dłoniowe i troczek zginaczy potem przez staw promieniowo-łokciowy dalszy ale tu już "powierzchownie".
Ruchy czynne (w małym zakresie) i czucie we wszystkich palcach poza środkowym!
Chłopak jest po 14 dniach od operacji i wprowadziłem ruchy bierne i czynne w poszczególnych stawach palców.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: satyna81 2007-03-13 08:35
Jestem po wypadku złamałam nogę ale nie tylko zerwałam ścięgna krzyżowe i boczne.Lekarz podjął decyzję o usunięciu krzyżowego a na boczne założył mi szwy.Jestem już drugi miesiąc po operacji,2 tygodnie po ściągnięciu tutora gipsowego i dopiero zaczynam rehabilitację.Ciężko to idzie lekarze powiedzieli że rehabilitacja by rozćwiczyć ścięgno zszyte potrwa kilka miesięcy.Leżał ze mną chłopak po przerwaniu ścięgna w ręce żeby ręka doszła do sprawności lekarz wróżył mu 3 lub 4 miesiące ćwiczeń.
napisał/a: luca156 2007-03-13 21:01
dziekuje bardzo za odpowiedz
pozdrawiam i zycze powodzenia w fizjoterapii i duzo cierpliwosci