Jak długo mogą boleć hemoroidy?

napisał/a: Rosa250 2012-07-23 13:40
Witajcie. Hemoroidy mam odkąd pamiętam. Po opróżnieniu wyskakują, potem się chowają. Tak cały czas. Ale od ok. miesiąca zaczął się problem. Wyskakują i strasznie bolą. To jest już 3 raz jak tak się dzieje w tym miesiącu. Pierwszy raz przeszedł w miarę, jeżeli chodzi o ból, za drugim razem ból był 3 dniowy i przeokropny, nie spałam całą noc. Ale ten 3 "raz" to już przegięcie, walczę z bólem od piątku. Biorę maść procto-glyvenol i czopki. Tym razem załatwiłam się przez grypę żołądkowo - jelitową. Obecnie nie mogę chodzić, napinać pośladków, leżeć wzdłuż, najlepsza pozycja to siedzenie na czymś miękkim, nie mogę nawet kichać. Mam wrażenie, że mnie obcierają. Niestety od 2 dni boli mnie wyjście odbytu do tego stopnia, że mam już problem z podaniem czopków. Wiem, że czeka mnie wizyta najpierw u internisty i mam zamiar iść, ale też chciałabym iść z pewną świadomością, co i jak aby lekarz nie wciskał mi "kitów" bo już się z takimi spotkałam.
Proszę napiszcie mi ile taki stan bólowy może się utrzymywać i czy jest możliwość że lekarz pierwszego kontaktu przypisze coś i przejdzie, czy konieczna jest wizyta u proktologa (nie boję się lekarza, tylko muszę wiedzieć czy w przypadku gdy mój intern. wpadnie na pomysł leczenia mnie samemu to czy to zadziała, czy też naciskać od razu na specjalistę - dodam, że muszę się leczyć na NFZ).
napisał/a: delinka79 2012-07-23 13:57
Idź do lekarza dostaniesz czopek lub maść ze sterydem np. Posterisan H bardzo dobra ale dość droga ok. 30 zł . Do tego trzeba brać Diosminex ( jest bez recepty ) , przy braku poprawy tylko chirurg . Diosminex przez pierwsze 4 dni 3x2 tabletki a przez nastepne 3 dni 2x2 tabletki .Plus dieta z duzą ilościa blonnika, lekkostrawna.
napisał/a: Rosa250 2012-07-23 14:06
Bardzo dziękuję za informację.

Mam jeszcze jedno pytanie, wiem że potrzeba mi więcej ruchu (oczywiście jak przejdzie ból). Wyczytałam, że powinno się unikać ćwiczeń siłowych. Czy brzuszki należą do takich (kiedyś ćwiczyłam) i czy można jeździć na rolkach (bo niby rower i bieganie nie jest wskazane)?
napisał/a: delinka79 2012-07-23 14:17
Zaleca się spacery i pływanie. Dluzsza jazda na rowerze czy intensywne ćwiczenie brzuszków odpada , chodzi o te sporty które nie obciażają miesnie brzucha czy krocza.Unikac gorących kąpieli w wannie.
napisał/a: Rosa250 2012-07-31 20:49
Byłam u internisty i dostałam diohespan max, czopki i maść posterisan oraz skierowanie do proktologa. Oczywiście w moim kochanym mieście we Wrocławiu nie ma na ten rok na NFZ nigdzie miejsca do lek. a niestety nie stać mnie na wizyty prywatne :( - brak słów.
Zrobiłam sobie wyniki no i wyszło mi OB 20, lekka anemia (HGB 11,8 przy min 12) oraz MXD% - 15,8 (0,0-12,0), reszta wyników jest prawidłowa. Z tego co zrozumiałam (proszę mnie poprawić jeżeli źle) mam jakiś stan zapalny. Czy może być on spowodowany hemoroidami (nadal je mam, w sensie wystają i leciutko dokuczają) czy to co innego i znów powinnam udać się do lek. pierwszego kontaktu?
napisał/a: delinka79 2012-08-01 07:09
Jak najbardziej hemoroidy mogą podnieść OB, lekko obniżona hemoglobina albo niedobory w diecie żelaza lub podkrwawianie z żylaków odbytu.Wystawać będą, natomiast ważne żeby wybrać leki do końca które pani otrzymała żeby zaleczyć stan zapalny i żeby nie było dolegliwości bólowych.
napisał/a: Rosa250 2012-08-30 20:15
Właśnie jestem po wizycie u proktologa i mam mieszane uczucia, lekarz przypisał mi: colasan-ex (powiedział, że colon c jest gorszy a w aptece mówią że to jest to samo?!), siemię lniane, diosminex, posterisan h.
Po badaniu stwierdził: hemoroidy 2 stopnia, w zasadzie powinnam mieć gumkowanie, ale spróbujemy leczenia farmakologicznego (jw), oprócz tego mam zwężoną, napiętą?! (nie pamiętam dokładnie) szczelinę odbytu. Jeżeli po tych lekach nie przejdzie trzeba się umówić na diwulsję. Oprócz tego po samej rozmowie stwierdził, że mam krzywą esicę lub jelita (wybaczcie ale z nerwów zbytu dużo nie zapamiętałam z fachowych nazw) - u większości ludzi jest prosta a u mnie (i podobno zdarza się to na ogół kobietom) jest jakby hmm.. jak to napisać może tak : q - o jakoś tak zakręcona.
Leki wykupiłam bo od czegoś zacząć trzeba. Mam mieszane odczucie bo lekarz nic nie wspomniał o diecie, co mogę jeść, czego nie?! Poza tym jak sądzicie czy to możliwe, żeby po samej rozmowie mógł wydać aż tyle danych i czy one w sumie są słuszne?!? Myślałam, że najpierw będą jakieś badania, a potem opinie. Wypisałam sobie co brałam a jego to nie interesowało. Hemoroidy jak bolały tak bolą, są na wierzchu, przeszkadzają, pieką. Nie wiem co na ten temat myśleć :(

A co Wy na ten temat sądzicie?
napisał/a: delinka79 2012-08-31 07:11
leki bardzo dobre, dieta musi być lekko strawna żeby nie było zaparć bo one sprzyjają pogłębianiu się choroby
napisał/a: Rosa250 2012-08-31 17:20
No właśnie, dieta, ale co i jak? Za namową koleżanki chyba wybiorę się jeszcze do gastrologa, może on mi pomoże z zaparciami, bo ja dalej nie wiem co jest przyczyną. Wiem, wiem niewłaściwa dieta, ale ja też podejrzewam zaparcia na tle nerwowym. Zobaczymy co powie gastrolog.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-31 17:48
Rosa250 napisal(a):No właśnie, dieta, ale co i jak? Za namową koleżanki chyba wybiorę się jeszcze do gastrologa, może on mi pomoże z zaparciami, bo ja dalej nie wiem co jest przyczyną. Wiem, wiem niewłaściwa dieta, ale ja też podejrzewam zaparcia na tle nerwowym. Zobaczymy co powie gastrolog.


Zapraszam do przeczytania mojego krótkiego artykułu:
1. http://commed.polki.pl/zespol-jelita-drazliwego-ibs-leczenie-profilaktyka-vt78079.html
Oraz...........
2. http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/zespol-jelita-drazliwego/272371,Jaka-diete-stosowac-w-zespole-jelita-drazliwego.html

Pozdrawiam
napisał/a: SylwiaZz 2012-08-31 17:53
Może coś poradzę na zaparcia. Sama je miałam, ale akutalnie się ich pozbyłam.
Ogromne znaczenie ma ruch, wystarczy na początku spacer, ale codziennie przez 30-40 min, najelpiej wieczorem, ale niekoniecznie.
Masz rację - zaparcia na tle nerwowym też często występują. Musisz się rozluźnić, wyluzować, pozbyć złych emocji. Wiem, że na początku to będzie trudne, ale dasz radę. Dobrze by było, gdybyś np. 2 razy dziennie się zrelaksowała, połóż się, rozluźnij wszystkie mięśnie, pomyśl o czymś przyjemnym albo w ogóle postaraj się nie myśleć. Możesz to np. robić rano po przebudzeniu się i wieczorem przed pójściem spać.
No i wreszcie dieta. Tak, jak pisała pani doktor, potrzebny błonnik, ale nie wolno też przesadzić. Jedz przede wszystkim owoce i warzywa, pszenne pieczywo zamień np. na żytnie, i dużo wody, przynajmniej 6-7 szklanek dziennie. Warto też sięgnąć po kefir czy jogurt naturalny. Zupy też dobrze wpływają na zaparcia. Trzeba wykluczyć z diety słodycze i ciężkostrawne produkty, czyli przede wszystkim smażone. I nie wolno zapomnieć o dobrym tłuszczu, czyli dodawaj do sałatek oliwę z oliwek, olej lniany lub rzepakowy. Dobrze na mnie działało posypywanie kanapek zmielonym siemieniem lnianym. A jeżeli chcesz szybko pozbyć się zaparcia, to zalej 10 suszonych śliwek gotowaną wodą i odstaw na noc, rano wypij na czczo, rano znowu zrób sobie taką porcję i wypij przed snem. Możesz to kontynuować przez kilka dni, ale nie wiem, czy to nie wpłynie źle na Twoje hemoroidy.
Ja miałam taki okres, gdzie praktycznie całymi dniami się nie ruszałam(w trakcie sesji), to też miałam zaparcia i pojawiły się hemoroidy, ale szybko ustąpiły.
napisał/a: Rosa250 2012-09-01 08:44
Niestety środki przeczyszczające na mnie nie działają, ani śliwki, napoje na czczo (pojęcie względne bo na czczo biorę tabletki na tarczycę), czego ja już nie próbowałam, ech... zobaczymy po siemieniu. Colon C na mnie też niestety nie działa :( - taki mój urok.

Jeszcze jedno pytanko: czy Posterisan i Posterisan H to, to jest to samo? Bo teraz mam tych maści troszkę. Lekarz przypisał mi 2 op. Posterisanu H a czy mogę wybrać jedną tego a potem bez tej litery H?