Jak długo mam nie wysilać kolan ?

napisał/a: KKarol 2013-04-20 15:24
Witam,
Chciałbym, aby ktoś doświadczony mógłby mi doradzić. Otóż mam problem z kolanami od ok. 3 miesięcy. Byłem u lekarza zaraz po pojawieniu się straszliwego bólu w jednej z nóg. Zrobił mi prześwietlenie i stwierdził, że to tylko ubicie. Po miesiącu ból nie ustawał. Poszedłem do innego specjalisty i po przebadaniu powiedział, że mam niejaki syndrom biegacza. Przy okazji pomyślałem, że skoro już jestem w szpitalu to powiedziałem lekarzowi, że boli mnie też drugie kolano, głównie ból następował po lekkim naciśnięciu kolana w miejscu tuż nad rzepką, więc od razu powiedział że to syndrom biegacza. Po miesiącu rehabilitacji, ból dalej nie ustąpił a jedynie się, że tak powiem ustabilizował. Gdy wróciłem do tego lekarza, zrobił mi USG i okazało się że mam płyn w obu kolanach. Zrobił mi badania krwi i stwierdził, że nie mam reumatoidalnego zapalenia stawów, więc skierował mnie na rehabilitacje, gdzie mam mrożone kolana ciekłym azotem czy czymś podobnym. Powiedział mi również, że jak nie pomoże to wtedy będzie wymagana punkcja.
Objawy :
1. prawe kolano:
- ból przy pełnym zgięciu, a zaraz przy wyprostowaniu boli pod kolanem( z tyłu)
- w czasie biegu nie bolało, lecz po zaprzestaniu czynności ból się nasilał
- kolano boli tylko przy niektórych czynnościach
- przy pełnym wyprostowaniu kość strzela(bardziej jak chrupnięcie)
2. lewe kolano
- po dłuższym chodzeniu boli całe kolano
- gdy noga przebywa w jednej pozycji przez dłuższy czas, to przy zmianie również następuje ból
- przy zginaniu lekki doskwierający ból
- po bieganiu ból jest dość ciężki i uciążliwy

Zastanawiam, się czy na pewno to jest tylko woda w kolanach czy może coś innego i zastanawiam się kiedy będę mógł wrócić na boisko. Prosiłbym o pomoc od jakiegoś profesjonalisty.
Pozdrawiam ...czytaj dalej