Jak dbać o nos przy skrzywionej przegrodzie?

napisał/a: vipera 2009-10-29 23:20
Pytanie tytułowe może jest banalne, ale...

Od pewnego czasu próbuję przełamać się i udać się wreszcie na operację. Niemniej jednak chciałbym sie dowiedzieć jak dbać o higienę nosa przy tej jego dysfunkcji? W szczególności zaś chodzi mi o to, w jaki sposób skutecznie usuwać gromadzący się w obrębie skrzywienia śluz? Próbowałem już yala neti, ale ta metoda zdaje się być mało skuteczna, a może też i nie do końca prawidłowo ją wykonuję. jak zatem dbać o to, o co pytam w tytule wątku?
napisał/a: sitak23 2009-10-30 00:53
vipera napisal(a):Pytanie tytułowe może jest banalne, ale...

Od pewnego czasu próbuję przełamać się i udać się wreszcie na operację. Niemniej jednak chciałbym sie dowiedzieć jak dbać o higienę nosa przy tej jego dysfunkcji? W szczególności zaś chodzi mi o to, w jaki sposób skutecznie usuwać gromadzący się w obrębie skrzywienia śluz? Próbowałem już yala neti, ale ta metoda zdaje się być mało skuteczna, a może też i nie do końca prawidłowo ją wykonuję. jak zatem dbać o to, o co pytam w tytule wątku?

tak naprawde jezeli jest ten sluz w 100% od przegrody to jedna metoda jaka jest mozliwa to naprostowanie jej ,
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-30 12:27
Dokładnie. Miliony osób ma skrzywioną przegrodę i nie dba szczególnie o nos-bo nie ma takiej potrzeby. Jak masz dyskomfort lub problem laryngologiczny to wskazana jednak operacja.