Jajka w diecie a wpływ na potencje

napisał/a: Piotrus11 2008-03-29 22:43
Witam jestem tu nowy na forum. :).Wiem, że to może pytanie bardziej do dietetyka, ale mam taki9e pytanie. Prowadzę trening siłowy na siłowni. :D. W związku z nim w mojej diecie zjadam około 5 jajek dziennie. Czy zjadanie takiej ilości jajek przy nawet treningu trzy razy w tygodniu może mieć negatywny wpływ na moje zdrowie. Chodzi mi głównie czy nie zaburzy mojej potencji (takie dziwne słuchy mnie kiedyś doszły), albo czy poziom holesterolu za barzdo nie wzrośnie ?? Mam 18 lat 180 cm wzrostu i tylko 60 kg wagi. Z góry dziękuje za pomoc. :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-30 17:46
Wpływ jajek na potencję jest zerowy. Jeżeli regularnie przez dłuższy okres będziesz wcinał te 5 jajek to np. po 3 miesiącach zrób sobie kontrolnie badanie cholesterolu. Koszt kilku złotych a będziesz wiedział jak organizm sobie radzi z taką ilością cholesterolu podawaną w jedzeniu. Wiesz niektórzy mają genetyczne uwarunkowania do wysokich trójglicerydów (Ty możesz np. mieć), więc wtedy lepiej uważać na takie produkty jak jajka, ale jeżeli tak nie będzie to prawdopodobnie mimo zjadania tylu jajek poziom cholesterolu będzie ok.