Izolowane nadciśnienie skurczowe

napisał/a: konrado5 2010-04-06 00:24
Mam problem taki, że mam zbyt wysokie ciśnienie. Kiedyś jadłem dużo chipsów, frytek, słodyczy, rosołów i prawie w ogóle nie jadłem warzyw. Miałem stwierdzone przez lekarza podwyższone ciśnienie 140/x (nie pamiętam tego drugiego albo 80 albo 90). Ale zmieniłem pewne nawyki żywieniowe, przestałem słodzić herbatę, zacząłem częściej pić herbatę zieloną niż czarną, znacznie zmniejszyłem ilość soli (przestałem jeść zupy z kostkami rosołowymi, nie solę nawet jajecznicy), zacząłem jeść warzywa (często jem chleb żytni pełnoziarnisty z pomidorem albo z cebulą albo z papryką, marchewkę), no i często jem mleko krowie albo mleko sojowe z płatkami owsianymi i otrębami pszennymi (ostatnio częściej sojowe niż krowie). Zacząłem pić olej z wątroby dorsza (wiem, że szkodliwy retinol ale chyba nie on mi podwyższa ciśnienie, dostarczam wtedy również witaminy D i omega 3, zauważyłem lepsze wypróżnianie się), zacząłem używać oliwy z oliwek i znacznie zmniejszyłem ilość mięsa. No i ostatnio u lekarza miałem ciśnienie 140/80, a w gabinecie zabiegowym 150/80, a dzisiaj 160/80. Co dziwne, to drugie mam zawsze 80, a to pierwsze zbyt wysokie. Czym może być spowodowane zbyt wysokie ciśnienie skurczowe przy dobrym rozkurczowym? Dlaczego zmiany w diecie na lepsze spowodowały nie obniżenie ciśnienia, ale wręcz podwyższenie (na to wygląda po pomiarach)? Czyżbym musiał przejść na witarianizm? A może lepiej pobiegać niż zmieniać dietę (skoro zmiana diety nie pomaga)?
napisał/a: Junior59 2010-04-06 13:39
cisnienie rozkurczowe masz ok lecz skurczowe juz nie do końca do 140 jest norma wszystko ponad to nadcisnienie, sport również dobrze wpływa i nie tylko na cisnienie ;) a jak sie bedzie dalej takie utrzymywało to bedziesz musiał je zbijać tabletkami ..