ISMIGEN czy POLIVACCINUM MITE? Co lepiej na paciorkowca gr A

napisał/a: lopmar1 2015-01-16 20:06
Witam!
Bardzo prosze o opinie/pomoc/doswiadczenia Wszystkich, a zwlaszcza licze na pomoc EXPERTA, p.PETERA :)
Moja corka, niebawem 10 lat, ma nawracajace anginy. Corka w grudniu 2013 zachorowala na szkarlatyne (dodam ze do tego czasu byla dzieckiem nie chorujacym, przyjela do tego momentu lacznie 2 antybiotyki i 2x bactrim), no fakt, lubily ja choroby zakazne, ospa, rumien, no i ta piekielna szkarlatyna. We wrzesniu/pazdzierniku 2014 zachorowala na angine (potwierdzona szybkim lab-testem na obecnosc paciorkowca- wynik dodatni)-duomox po ktorym na koniec leczenia wystąpiła wysypka, w karcie zaznaczono podejrzenie uczulenia na penicyline, na poczatku grudnia kolejna angina potwierdzona wymazem z gardla z antybiogramem- rolicyn (rulid) i teraz, dwa dni temu, znowu wrocila jak bumerang i jest paciorkowiec z lab-testu, wynik wymazu w poniedziałek no i sumamed. Lekarka dala skierowanie do laryngologa w celu konsultacji o wyciecie migdalkow, a sama polecila zastosowac po antybiotykoterapii szczepionke ISMIGEN. Laryngolog natomiast, chce nas zobaczyc jak dziecko bedzie juz zdrowe, ale poiedzial ze szczepionka ok, ale POLIVACCINUM MITE, nawet zapytalam dlaczego taka decyzja, dlaczego "miesza mi w glowie" (do mojej lekarki chodze od zawsze, mam zaufanie, kazda decyzja zawsze poprzedza wynikami, jest b. dokladna, u laryngologa bylysmy w sumie pierwszy raz) to odpowiedzial ze podobno skald ten sam ale POLYVACCINUM ma dodatkowo szczepy moraxelli catarallis, ktora "mozliwe" ze powoduje u mojej corki te "nasze" przewlekle, ropne, brzydko pachnace katarki. Jednak moja pani doktor mowi, ze nie ma doswiadczenie z ta szczepionka a ISMIGEN zna, przepisuje, wie ze dziala, twierdzi ze jest super przebadany i dobrego producenta... Mam 2 recepty i 7 dni na decyzje...

Na stronie http://www.gsk.com.pl/produkty/Ismigen.html znalazlam dokladny sklad ismigenu:
1. NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO
ISMIGEN
tabletki podjęzykowe
2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
Każda tabletka zawiera 7 mg lizatu bakterii:
Staphylococcus aureus 6 miliardów
Streptococcus pyogenes 6 miliardów
Streptococcus viridans 6 miliardów
Klebsiella pneumoniae 6 miliardów
Klebsiella ozaenae 6 miliardów
Haemophilus influenzae 6 miliardów
Neisseria catarrhalis 6 miliardów
Streptococcus pneumoniae 6 miliardów
(w tym typ TY1 - 1 miliard, typ TY2 - 1 miliard, typ TY3 - 1
miliard, typ TY5 - 1 miliard, typ TY8 - 1 miliard, typ TY47 -
1 miliard)
oraz 43 mg glicyny
Substancje pomocnicze, patrz pkt. 6.1.

A tu: http://www.biomed.pl/Ulotka_dla_niedowidzacych/Polyvaccinum_mite_-_krople_do_nosa polyvaccinum:

Nieswoista szczepionka bakteryjna

Inaktywowane bakterie: Staphylococcus aureus 50mln komórek, Staphylococcus epidermidis 50 mlnkomórek, Streptococcus salivarius 10 mln komórek, Streptococcus pneumoniae 10 mln komórek, Streptococcus pyogenes 10 mln komórek, Escherichia coli 20 mln komórek, Klebsiella pneumoniae 10 mln komórek, Haemophilus influenzae 10 mln komórek, Corynebacterium pseudodiphtheriticum 20 mln komórek, Moraxella catarrhalis 10 mln komórek/ 1 ml


Prosze o pomoc w wyborze, potwierdzam, moja corka jak juz zalapie katar to jest on taki nieprzyjemny, dlugotrwaly, ale zawsze sobie z nim radzimy same:)
Wynik poprzedniego wymazu z gardla ( 6,11,2014): Streptococcus pyogenes (b.licne), grzybow drozdzopodobnych nie wyhodowano.

Pozdrawiam i licze na pomoc