Ismigen a obowiązkowe szczepienie

napisał/a: Melisandre 2014-02-12 23:13
Dobry wieczór,
Otrzymałam w dniu dzisiejszym wezwanie celem zaszczepienia mojej córki na DTP (korzystamy ze szczepionek bezpłatnych). Dziecko początkiem lutego ukończyło 5 rok życia i rozpoczęło 6.
W zeszłym tygodniu, po wizycie u pediatry podjęłam decyzję o podaniu mojemu dziecku szczepionki "Ismigen". Na razie jesteśmy w trakcie podawania pierwszej dawki. Córka rozpoczęła uodparnianie w dniu. 7 lutego, tak więc pierwszą serię zakończymy 16 lutego, później 20 dni przerwy itd.
Wezwanie do szczepienia mamy na dzień 18 lutego (czyli wypada w czasie przerwy pomiędzy podawaniem Ismigenu).
W związku z powyższym, chciałabym zapytać, czy szczepienie obowiązkowe nie będzie kolidowało z Ismigenem, czy lepiej się powstrzymać i poprosić o przesunięcie terminu szczepienia? Nie wiem, czy podanie dziecku w tak krótkim czasie tylu bakterii jest dobre, czy nie wywoła powikłań..
Oczywiście powyższą sytuację skonsultuję z naszym lekarzem, jednak chciałabym poznać Państwa zdanie. Proszę zatem o odpowiedź, pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2014-02-13 12:28
Można w przerwie zaszczepić, o ile dziecko nie wykazuje żadnych objawów chorobowych.
napisał/a: Melisandre 2014-02-14 14:38
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
napisał/a: Melisandre 2014-03-07 19:41
Witam,
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podawania Ismigenu. Nawiązując do mojego poprzedniego postu, dziecko zaszczepiłam gdyż nie wykazywało żadnych objawów chorobowych i pediatra wyraził zgodę.
Teraz pojawił się problem, mianowicie w najbliższą niedzielę (9.03) wypada dzień, w którym powinnam rozpocząć podawanie córce drugiej dawki. Niestety dzisiejszej nocy (6/7.03) wystąpił stan podgorączkowy (37,8), w ciągu dnia temp utrzymywała się powyżej 37, jednak nie przekraczała 38 stopni. Dodatkowo pojawiły się luźne stolce (3 w ciągu doby) i katar.
W związku z powyższym - czy rozpocząć drugą dawkę w niedzielę, czy zrezygnować? Zapomniałam zapytać pediatry jak to powinno wyglądać po pierwszej dawce, czy dziecko musi być zdrowe czy taki stan w jakim jest obecnie nie przeszkadza. Aktualnie nie mam możliwości konsultacji z lekarzem rodzinnym, gdyż zaczął się weekend i jedynym miejscem, w którym mogę zasięgnąć porady jest szpital.
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam