Ismigen a Bactrim

napisał/a: nesi83 2012-11-21 23:15
Witam
Jestem tu nowa.
Proszę o pomoc, moja córka strasznie choruje odkąd poszła do przedszkola. Od września już 2x była na antybiotyku, miesiąc temu zapalenie płuc, a obecnie bez przerwy zielony katar i okropny kaszel. w domu mam jeszcze 5 miesięczne niemowlę które tez podłapuje od niej infekcje- tyle ze jak do tej pory kończy się tylko na katarze i pokaszliwaniu.
Ale do rzeczy:
Dziś po kolejnej wizycie u pediatry dostałam fajną jak mi się wydaje rzecz na wzmocnienie a mianowicie lek Ismigen. Podałam córce już pierwsza tabletkę. Ma przyjmować 1x na dzień przez 10 dni, 20 dni przerwy i tak w trzech seriach. Ale jednocześnie lekarka przepisała BACTRIM który tez ma teraz stosować co 12h z racji na oskrzela w których już jej zaczyna rzęzić. I tu zachodzi moje pytanie czy używanie tych leków jednocześnie ma sens i się nie wyklucza. Ismigen o ile dobrze zrozumiałam posiada właśnie szczepy bakterii, a bactrim bakterie niszczy. Więc co ja mam zrobić? Narazie podałam ismigen, z bactrimem sie wstrzymałam ( chcę żeby ta szczepionka podziałała), a być może powinnam zaczekać z ismigenem i leczyć ją bactrimem ( z racji na szmery w oskrzelach- lekarka narazie nie chciała włączać typowego antybiotku). Prosze o pomoc.
napisał/a: Peter 2012-11-22 09:23
Bactrim jest bakteriostatykiem. Nie niszczy bakterii, tylko hamuje ich rozwój. Połączenie z ismigenem jest dopuszczalne, jak również z każdym innym antybiotykiem, o ile nie ma dziecko gorączki. Podkreślam dopuszczalne. Natomiast jeśli lekarz stwierdził szmery nad oskrzelami, to podanie bactrimu jest konieczne, bo może się powtórzyć ponownie problem zapalenia płuc. Proponuję jednak zdecydowanie zastosować się do poleceń lekarza.
napisał/a: nesi83 2012-11-22 23:30
Dziękuję za odpowiedź.
Tak, podałam normalnie też bactrim. Mam nadzieję ze szczepionka ismigen też zadziała.
pozdrawiam