IPP i bóle

napisał/a: Kymss 2014-04-04 08:40
Od około 3 miesięcy mam zapalenie błony śluzowej żołądka, które zostało stwierdzone 2 miesiące temu podczas gastrologii. Od 2 miesięcy biorę IPP 20 i stosuję dietę i lekka poprawa jest ale bez rewelacji. Lekarz kazał brać leki przez miesiąc a jak nie przejdzie to dwa miesiące. Za około 2 tygodnie miną 2 miesiące brania leków ale od nie dawna zauważyłem, że mam bóle a raczej kucia w dolnej części lewego żebra, czasem pod nim. Czy może to być spowodowane branie IPP 20 i jeżeli tak to co należy zrobić ? Kucia nie są ciągłe ale nawet często zdarzają się... Proszę o pomoc !

P.S Czy podczas brania IPP 20 można dodatkowo brać olej z rokotnika ? Zacząłem brać go od wczoraj ale nie jestem pewien czy mogę..
napisał/a: Wasztyl 2014-04-04 22:37
IPP 20 to z reguły bardzo dobrze tolerowany lek i bezpieczny. Niektórzy biorą go lub jego odpowiedniki latami, także bez obaw.
Oczywiście, zakładam, że bierzesz go na czczo, co najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Helicobacter wykluczono?

Pozdrowienia
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-04 22:40
Należało by to skonsultować z lekarzem prowadzącym. Czy w tym czasie występuje ciemny stolec? Czym spowodowany jest stan zapalny błony śluzowej? Skontroluj stan wit.B12. Pozdrawiam.
napisał/a: Kymss 2014-04-07 00:28
Stolec jest normalny oraz heliobacteria jest wykluczona, test dopiero po kilku dniach zmienił kolor czyli znaczy, że jej nie mam i nieznnaa jest przyczyna zapalenia błony śluzowej żołądka.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-08 15:35
Witam
Opisz swoje odżywianie w ciągu dnia wraz z uwzględnieniem płynów.

Pozdrawiam
napisał/a: Kymss 2014-04-09 11:43
6:30 - jedna tabletka IPP 20

7:00 - Śniadanie (dwie parówki + dwie kromki chleba lub jajecznica na parze + dwie kromki chleba i do picia rumianek)

9:00 - kawa zbożowa z mlekiem (z jednej łyżki)

11:15 - Serek danio + czerstwa bułka

13:30 - łyżka oleju z rokotnika

14:00 - bułka z masłem i szynka (czesrtwa bułka)

16:30/17:00 - obiad (ziemniaki gotowane/kasza/ryż + buraki/marchewka/por gotowany + kurczak, ryba lub inne mięso gotowane; zupa warzyna + rumianek)

19:00 banan, galaretka lub budyń

20:30/21:00 - tabletka ipp

21:30/22 - mleczna zupa(kasza), dwie kromki chleba, jeden z serkim druga z szynka i masło, lekki makaron z gotowanym mięsem lub jajecznica

Z płynów w ciągu dnia jedynie pijam wodę, rumianek, zwykłą herbatę i rano wspomnianą kawę zbożową z jednej łyżki z mlekiem
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-10 20:38
Kymss napisal(a):6:30 - jedna tabletka IPP 20

7:00 - Śniadanie (dwie parówki + dwie kromki chleba lub jajecznica na parze + dwie kromki chleba i do picia rumianek)
Parówki drobiowe czy wieprzowe? Zrezygnowałbym z nich w ogóle, większość zawiera ostre przyprawy jak pieprz co jest niewskazane przy Twoich dolegliwościach.

9:00 - kawa zbożowa z mlekiem (z jednej łyżki)

11:15 - Serek danio + czerstwa bułka

13:30 - łyżka oleju z rokotnika

14:00 - bułka z masłem i szynka (czesrtwa bułka)

16:30/17:00 - obiad (ziemniaki gotowane/kasza/ryż + buraki/marchewka/por gotowany + kurczak, ryba lub inne mięso gotowane; zupa warzyna + rumianek) - buraki na occie? jeśli tak to zmieniamy nawyki.

19:00 banan, galaretka lub budyń - Przy zapaleniu błony śluzowej żołądka rezygnujemy z wszelkich słodkości aby nie drażnić narządu.

20:30/21:00 - tabletka ipp

21:30/22 - mleczna zupa(kasza), dwie kromki chleba, jeden z serkim druga z szynka i masło, lekki makaron z gotowanym mięsem lub jajecznica - na noc odpuść produkty zawierające węglowodany. Najlepszym wyborem będzie jajecznica ponieważ jajka zawierają białka długo wchłanialne i są bogate w aminokwasy.

Z płynów w ciągu dnia jedynie pijam wodę, rumianek, zwykłą herbatę i rano wspomnianą kawę zbożową z jednej łyżki z mlekiem

Z pieczywa wybierz Graham.
Włącz do diety siemię lniane - odwar jeżeli dasz radę wypić.

Pozdrawiam
napisał/a: Kymss 2014-04-11 00:57
Właśnie zapomniałem dodac, że przed snem po kolacji wypijam szklanke sienia lenianego :)

pieczywo graham można bez problemu spożywać ? Bo widziałem informacje, że poza czerstwym to inne moga sprawiać problemy. Ostatnio się troche poprawiło i mam nadzieję, że będzie już coraz lepiej :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-11 06:33
Pieczywo graham jest zalecane przy Twojej dolegliwości :)
napisał/a: Kymss 2014-05-28 13:23
Trochę czasu minęło więc zaktualizuje informacje o sobie i zadam kolejne pytania :) Po dwumiesięcznej kuracji IPP nie przeszło mi i udałem się do gastrolog. Przepisała mi ona krope Iberogast oraz Emanere, która miałem brać przez miesiąc. Faktycznie pod koniec brania, zauważyłem efekty. Jedynie co miałem to uciski i poranne wycieczki do toalety ze stolcem. Kończąc brać praktycznie czułęm się dobrze poza tymi uciskami. Sprobowałem trochę pizzy i piwa i było dobrze. Na nastepny dzień kurczaka i też było dobrze. Po 4 dniach od odstawienia poczułem znaczny obrót:

Teraz rano i wieczorem mam mdłości, do łazienki rano też goni i mam ucisk połączony z pieczeniem, którego wczesniej nie miałem. Dodatkowo czuje ból w przełyku (uczucie kucia połączone z przetarciem). Za dwa dni mam wyjazd do Zakopanem na 3 dni i nie wiem czy wyjeżdzać bo to już 2 dzień jak tak się czuje.

To już 4 miesiąc choroby. Po 1 miesiącu poszedłem dopiero do lekarza. 2 i 3 to było leczenie IPP a 4 Emanera i Iberogast. Poprawa była ale teraz jest to co napisałem wyżej i ten ból w przełyku jest praktycznie non stop od dwóch dni..

Co radzicie zrobić w takiej sytuacji ? Po dwóch tygodniach od odstawienia emanry miałem zrobić test kau na helicobacterie aby się upewnić czy jej nie ma (pierwszy test pokazał ze nie). Czy te objawy, które mam moga coś znaczyć i co warto wziąść co pomoże im jakoś ustąpić zeby móc spokojnie pojechac ? Czy krople Iberogast można brać bez problemu ? Jako tako mi pomagały i było mi po nich lepiej..