interpretacja wyniku.

napisał/a: panskabrac 2015-10-31 16:26
Gastroskopia.

Endoskopowe cechy niewielkiej [przepukliny rozworu przełykowego przepony..,poza tym ptrzełyk i okolca wpustu endoskopowo bez zmian.Żołądek o elastycznych ścianch,śluzówka trzonu i antrum przekrwione zapalnie, w antrum pojedyncze nadżerki grudkowe.Pobrano wycinek do testu HP.Odżwiernik drożny,opuszka Xii-cy oraz część pozaopuszkowaprawidłowa w badaniu endoskopowym
napisał/a: Durum 2015-10-31 18:27
Wskazane na obecnym etapie wdrożenie leczenia lekami z gr.IPP,stosowanie diety oraz unikanie stanów stresujących.Leczenie może ulec zmianie w zależności od badania histo-pato pobranego materiału.
napisał/a: panskabrac 2015-10-31 19:14
Dzięki za podpowiedż.Nie wiem co to za leki z IPP.Biorę Tabletki;

Controlog 20,Ranigast150,Pancreatinum 10.000,Proboityki z gat.SCD Probiotica z 19 witamin.
Trochę jest mi lepiej,ale i tak mam rozwalony żołądek od dziecka w wieku 10 lat.Borykam się z tym około 60lat a teraz już Człowiek stary.

Dieta,jak mi ktoś napisał i słusznie;poranna oświęcimska a potem Apetyt po trochu wraca.

Stressu mam tyle że wcześniej mnie szlag trafi...
Dopiszę następny wynik.
Nie wiem jak się dziekuję by ukazało to się w Punktach.
napisał/a: Durum 2015-11-01 21:48
Leki z gr.IPP to są tzw blokery pompy protonowej a do nich należą,miedzy innymi i Ranigast,Controloc(jest kilkanaście rodzajów)
Z diety zalecam dietę lekkostrawną,regularną,5 posiłków dziennie.Przyczyny stresów,rozumiem o czym napiszę w innych tematach,przez Pani ą poruszanych.
Bardzo proszę pisać o wszystkim w jednym dziale,co ułatwi mi ocenę i przedstawienie kierunku leczenia.
napisał/a: Vattier 2015-11-04 20:40
napisal(a):Pancreatinum 10.000

Z jakiego powodu pankreatyna? Kto ją zlecił?

napisal(a):Controlog 20,Ranigast150
Bierzesz i jedno, i drugie? W jakim celu? Masz jakieś dolegliwości w nocy? Osobiście dałbym 40 mg Controlocu z rana i odstawił Ranigast.

napisal(a):Leki z gr.IPP to są tzw blokery pompy protonowej a do nich należą,miedzy innymi i Ranigast,Controloc(jest kilkanaście rodzajów)
Akurat Ranigast należy do innej grupy leków. ;)
napisał/a: panskabrac 2015-11-05 13:43
Witaj i lekarstwa jak: Controlog,Ranigast itd.zleciła Gastrolog po Gastroskopi i Kolonoskopi.Lała się czerwoniutka krew ze śluzem.Defekacja była tak fatalna że nie istniały inne możliwości,rozmiękczenia.Wręcz kamienie skalne..

Bulów żadnych nie miałam i nie mam.

Kwalifikuję się do OP,ale wcześniej zalecili Innowacyjne Badanie Prądem odbytu.Nie wiem dokładnie w łodzi.

Myślenie o Stomi to nie dla mnie..

MAM jedno pytanie.Dla mnie bardzo ważne..

Mój odbyt po rannej toalecie,jest cały czas otwarty.

Wyłazi i wylatują resztki defekacji,kiedy chcą.Brak czucia.

Najważniejsze dla mnie ,jest to że swędzi jak diabli,smaruję czym się da i Żmijatymi maściami.Te Prokto nie pomagają..

Przecież wydobywają się na plecy Bakterie kałowe,maleńkie ja kuleczki maku.

Łazi mnie to po plecach a ja dostają znowu obłędu..

Jutro jadę na bad.krwi do Opola to wdepnę na Onkologię z zapytaniem u Stomijnych..
Siedzę na okrągło w łazience i się moczę,mydłami Szarymi antybakteryjnymi..

Pozdrawiam miło..