Interpretacja wyniku.

napisał/a: panskabrac 2015-10-29 00:34
Zrobiłam na polecenie Lekarza,badanie Transrektalne #D.

Całego badania nie zrobiono bo na Śląsku,takiego urządzenia nie było.
USG transrektalne odbytu.

Mięsień zwieracz zewnętrzny odbytu oraz mięsień łonowo-odbytniczy niejednokrotnie z obecnością
obszarów o nieco niższej echogeniczności co świadczy o ich uszkodzeniu.

Grubość mięśnia zwieracza wewnętrznego wynosi 3,5 mm echogeniczność w granicach normy.
Zarys zewnętrzny mięsnia zwieracza zewnętrznego odbytu w części przedniej zaciągnięty,ciągłość zachowana.
W tej lokalizacji pomiędzy pochwą i zwieraczem wewnętrznym odbytu widoczny jest obszar hypoechogeniczny,
bez cech unaczynienia w Color Doppler,przemawiający za obecnością zmian włoknistychninnych zmian nie stwierdza się.

Załączono dokumentację w postaci printów,oraz zarchiwizowano badanie na płycieCD..

Pozdrawiam i dziękuję za interpretację tego badania.
napisał/a: Durum 2015-10-31 18:38
Czy Pani rodziła?Jakieś operacje?Czy było leczenie w kierunku żylaków,występują problemy z wypróżnianiem.Nietrzymanie stolca?
napisał/a: panskabrac 2015-10-31 19:22
Witaj i rodziłam 3 razy.
1,poród "Kleszczowy" Mam ogólnie zwężoną budowę miednicy.

2.Przez dwa dni,ale Syn urodził się z wykrzywioną główką.

3 Na wziernikach-poród pokazowy.Uczennice roszarpywały mnie wziernikami a inne cięły nożycami..

Całe lono opadło a Wagina była rozwalona z dołu a u góry nie wiem jak opisać.ruję.


Mięsień górny Waginy był wyciśnięty z kościami do przoduBuła ogromna z deformacją.
Potem mi to wycięli,skórę naciągnęłi a na dole byłam pozszywana na kurzą doope.

W chwili obecnej nie trzymam stolca,odbyt po rannym kamieniu jest cały czas otwarty,uchodzi samoczynnie defekacja łącznie z gazami.Jeste u kresu psychicznego odlotu.NIE DO NIEBA...Prędzęj do Lucypra zawedruje.


Profesor DZiki,ma zamiar wdrożyć metodę innowacyjną jakąś SVS nie wiem bo nie dostłyszę


Poza tym,przy badaniu,które przeprowadzał sam Profesor,zauważył mój Pampers.Pyta Pani uchodzi MOCZ.

Tak od 15 laty.Tylko plastyka trzymała wiązania 1 rok.

To tyle...Opiszę jeszcze Kolonoskopię..

Pozrawiam miło..
napisał/a: Durum 2015-11-01 21:58
Tak podejrzewałem z opisu,że problem jest proktologiczny.
Metoda SVS jest do leczenia żylaków(głównie w nogach) zapewne chodzi Pani o metodę leczenia związanego z NS(nietrzymanie stolca)Jest tu kilka metod SNS(Transsakralna elektrostymulacja korzeni krzyżowych)ale że ma Pani problem już od wielu lat polecam Zabieg Secca ( RFAR) skuteczność jest bardzo wysoka(jest to jedna z najnowszych metod przy NS(niestety nie refundowana przez NFZ)Można też rozważyć zabieg wprowadzenia protezy odbytym tzw Sztuczny zwieracz odbytu.
W zabiegach Secca specjalizuje się w Krakowie Prof. dr hab. n. med. Herman