Interpretacja wyniku USG

napisał/a: Jolanta_S 2016-11-21 20:58
Witam. Kilka dni temu moja endokrynolog zrobiła mi USG tarczycy. Była bardzo niemiła, badanie trwało kilka sekund, kazała czekać na opis pod drzwiami. Wyniosła opis, dala mi i zatrzasnęła drzwi przed nosem. A ja nie rozumiem tego opisu.
Wynik badania:
Tarczyca w całości niejednorodna, poza zmianą ogniskową normoechogenna, prawidłowo unaczyniona. Po stronie prawej podżuchwowo widoczne węzły chłonne bez widocznej zatoki o max wym. : 0,9x0,7x1,1 cm. - wskazana dalsza diagnostyka laryngologiczna i stomatologiczna. Płat prawy o wymiarach: 1,7x1,5x3,5 cm. Płat lewy o wymiarach : 1,5x1,6x3,4 cm. Cieśń - 0,3 cm.

Zgłosiłam się do Pani doktor z powiększonymi bolesnymi węzłami chłonnymi, mam guza nadnercza (najlpewniej gruczolak) , wysoki kortyzol nie hamujący się dexametazonem. Przytyłam w ciągu dosłownie kilku miesięcy 20 kg, mam bóle i zawroty głowy, osłabienie mięśni, baaardzo szybko się męczę, mycie głowy jest nie lada wyczynem, cały czas mi jest gorąco i strasznie się pocę.
W wyniku USG przeczytałam o jakiejś zmianie ogniskowej, nie rozumiem, bo jeśli takowa jest to chyba powinna być opisana. Jestem załamana sposobem w jaki zostałam potraktowana tym bardziej , że dalej nic nie wiem.
Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-11-22 19:15
A panel tarczycowy miałaś sprawdzony?