Interpretacja wyniku RM prawego podudzia

napisał/a: jamer 2017-03-20 14:22
Witam

Kilka dni temu na własną rękę wykonałem badanie rezonansem magnetycznym prawego podudzia. Jestem biegaczem i zmagam się z bólem po wewnętrznej stronie kości piszczelowej. Z tego, co wyczytałem z wyników to mam początkową fazę złamania zmęczeniowego podudzia. Ale co więcej? Opis jest dla mnie niezrozumiały, dlatego proszę osoby zorientowane w temacie o rozwianie moich wątpliwości.

Wynik:
Rozlany zwiewny obrzek na przednio-przysrodkowej powierzchni kosci piszczelowej zlokalizowany od 1/ 2 do 1/3 dalszej kosci
w osi długiej; MTSS. Odcinkowy niewielki odczyn okostnowy na powierzchni tylno-przysrodkowej o szerokosci maks 2 mm
obejmujacy do 1/ 4 obwodu poprzecznego kosci na długosci do 2 cm zlokalizowany pod m. zginacza długiego palców. Dolny
biegun zmian lokalizuje sie ok 17 cm powyzej szczytu kostki przysrodkowej. Lokalnie widoczna jest wewnetrzna niewielka
hiperemia szpiku w przedłuzeniu naczyn odzywczych wzdłuz przysrodkowego i tylno-przysrodkowego zarysu kosci. Sladowy
lokalny obrzek głebokiej czesci miesnia. Obraz sugeruje poczatkowa faze złamania zmeczeniowego st I / II wg Fredericsona .
Bez ewidentnego zgrubienia blaszki kostnej lub szczeliny złamania.
Niewielki rozlany nieregularny sródmiesniowy obrzek głowy przysrodkowej m. brzuchatego łydki w obszarze badania.
Pozostałe sciegna i miesnie w obszraze badania bez zmian.
Naczynia podudzia w normie. Bez cech neuropatii.
napisał/a: MICHAL-CS 2017-04-22 17:10
Witam, sugerowałbym udać się do dobrego fizjoterapeuty celem opracowania planu terapii/rehabilitacji oraz dostosowania odpowiedniego treningu, byc moze za ostro zaczales biegac, zbyt duza masa ciala, za duzo jednostek treningowych, czynnikow moze byc mnostwo.

Pozdrawiam