Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kregoslupa

napisał/a: eric_r82 2014-09-22 15:40
bardzo prosze czy moglby mi ktos zinterpretowac moje wyniki


badanie odcinka piersiowego kregoslupa i ledzwiowego

bad. MR sekwencje SE, FSE obrazy T1-T2-zal w dwoch plaszczyznach wykazalo

-kyfoza piersiowa zachowana
-krazek m-k Th10/11 czesciowo odwodniony o obnizonej wysokosci, poza tym krazki m-k o
prawidlowym sygnale i wysokosci
-kanal kregowy i otwory m-k prawidlowo szerokie
-rezerwa objerosciowa kanalu kregowego zachowana
-przepukliny dotrzonowe TH7-Th12
-rdzen kregowy bez zmian ogniskowych

bad.MR sekwencje SE, FSE obrazy T1-T2-zal w dwoch plaszczyznach wykazalo

-lordoza ledzwiowa splycona
-krazki m-k w granicy normy sygnalu i wysokosci
-kanal kregowy i otwory m-k prawidlowo szerokie
-ostre ustawienie kosci krzywowej
-stozek koncowy bez zmian ogniskowych
napisał/a: eric_r82 2014-09-22 17:27
zapomniałem dodac ze jestem mlody bo mam 32 lata i od dluzszego czasu bola mnie plecy. pracuje w fabryce gdzie musze ciagle sie schylac i czy przy takich wynikach moge spokojnie dalej pracowac? dodam ze w tamtym roku bylem 5 miesiecy na zwolnieniu z powodu bolu plecow w czesci piersiowej i ledzwiowej kregoslupa. dodam tez ze teraz przyjmuje tabletki Co-codamol 30mg/500mg
napisał/a: eric_r82 2014-09-24 13:14
czy ktos jest w stanie powiedziec mi tak w skrocie co mi dolega?
napisał/a: karolajn911 2014-09-24 20:36
Masz przepuklinę kregosłupa :
"przepukliny dotrzonowe TH7-Th12".
Twój opis wskazuje na małe zmiany pewnie będzie zalecona rehabilitacja. Z jakiego powodu mialeś zalecone badania. Ze względu na ból pleców??
napisał/a: eric_r82 2014-09-24 21:23
bylem u lekarza i powiedzial za na dzien dzsiajszy moze mi dac tabletki ze mam zacząć sam ćwiczyć w domu lub pójść na silownie. badania sam sobie zlecilem bo poprostu chcialem wiedziec co dokladnie mi jest i czy w tym wypadku moge prosic swojego pracodawce o zmiane stanowiska pracy. z tego co juz sie orientowalem to jesli zostane na tym lub podobnym stanowisku to ze bedzie sie pogarszac moja sytuacja. a jaki jest sens brania tych tabletek i psucia sobie dodatkowo żołądek ? nie chce kolejnych tygodni przesiedziec na zwolnieniu ale tez nie chce w takim wieku sobie narobic biedy
napisał/a: eric_r82 2014-09-24 21:27
dodam jeszcze bo mnie szlak trafia ze u mnie w pracy jak ostatnim razem wrocilem po 5 miesiecznej przerwie to oni wiedzac ze mialem wczesniej problemy z bolem plecow i tak mi dawali stanowiska pracy gdzie znow musialem nadwyrężać swoje plecy.. przeciez kazdy czlowoek wie ze bol po jakims czasie wroci i to jeszcze bardziej nasilony wiec ja sie pytam gdzie tu logika?
napisał/a: karolajn911 2014-09-25 16:29
Tu nie ma logiki.
Choroby kręgosłupa to choroby cywilizacyjne.
Jedyne co możesz robić w takiej sytuacji to iść na rehabilitacje, masażystę i tabletki też sie przydadzą dodaj tylko osłonowe na żołądek