Interpretacja wyniku moczu

napisał/a: Mirdza 2014-04-08 14:10
Barwa: jasnożółty
Przejrzystość: przejrzysty
Ciężar właściwy: 1,009
pH: 5,0
Glukoza: nieobecna
Ketony: nieobecne
Urobilinogen: w normie
Bilirubina: nieobecna
Białko: nieobecne
Azotyny: nieobecne

Nabłonki płaskie: d.liczne
Leukocyty: 0-1
Bakterie: nieliczne

Martwi mnie ciężar właściwy bo norma jest 1,015-1,030, oraz te dość liczne nabłonki płaskie. Czy mocz w końcu mi wykazał, że coś mi dolega?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-08 15:28
Wyniki moga sugerowac o zapaleniu w ukladzie moczowym .Czy odczuwasz jakies dolegliwosci z nim zwiazane?
Co do ciezaru .Czy przyjmujesz bardzo duzo plynow?
napisał/a: Mirdza 2014-04-08 16:44
codziennie czuję pieczenie właśnie cewki moczowej jakby mnie pęcherz bolał, co chwilę jestem w toalecie. Ale to nie są moje 1 wyniki moczu, w odstępie 2 miesięcy miałam robione 4razy i dopiero teraz wyszły takie wyniki. piję co najmniej 1,5l wody dziennie także o odwonieniu nie ma mowy. Bardzo bolało mnie również podbrzusze i plecy, ale minął ten ból. Możliwe to też jest, że są to nerki?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-12 10:52
Skoro odczuwane sa dolegliwosci zwiazane z cewka ,pecherzem w takim wypadku nalezaloby wykonac posiew bakteriologiczny bo przyplatalo sie zapewne zapalenie.
Nie chodzilo mi o odwodnienie,a raczej o nadmiar wypijanych plynow co moze powodowac wlasnie niski ciezar(!)
Jesli ciezar moczu zblizalby sie do parametrow wody,czyli do 1000g/l i takowe parametry powtarzaja sie w badanich to wtedy jest to wlasnie SYGNALEM (!) mowiacym nam ,ze zle pracuja nasze nerki gdzie dochodzi do ich niewydolnosci.