Interpretacja wyniku Gastroskopii.

napisał/a: ~Anonymous 2015-04-07 15:09
Witam.
Prosiłbym o interpretację wyniku gastroskopii, termin do Gastrologa mam dopiero za 2 miesiące.


W górnej części przełyku rozsiane drobne wysepki kandydiazy. W dnie żołądka mętne jeziorko śluzowo-żółciowe. W trzonie żołądka rozsiane zwłaszcza na ścianie przedniej dość liczne punktowe nadżerki krwotoczne bez cech świeżego krwawienia. Bardzo ostry kąt żołądka.

Jutro mam jeszcze do odebrania wyniki z badania hist-pat, także dopiszę co tam wyszło.
Co oznacza mętne jeziorko śluzowo-żółciowe ? I skąd mogą być te nadżerki. Dodam że mam 23lata.

Pozdrawiam!
napisał/a: Konstans 2015-04-08 09:19
Hej,
wyniki są oczywiste - masz przerost grzyba, który - byc może - winien jest stanu zaplanego (tak często bywa ale nie zawsze, też przez HP). Jeśli nie miałeś pobranego wycinka, nie dowiemy się. Grzyb czesto robi spustoszenie w błonie śluzowej żołądka, w wyściółce jelit etc. Musisz zastosować dietę p.grzybiczną, wspomagac się suplementami, być może antybiotykiem (choć to najgorsza możliwości ale istnieje i lekarz może Ci to zalecić). Musisz jeśc probiotyki, kiszonki, całkowicie wyeliminować cukier.
Masz też problemy z trawieniem pokarmow, co obrazuje żółć. Wspomagaj sie ziołami żółciopędnymi. Jak wyleczysz stan zapalny, zakwaszaj żołądek octem jabłkowym/cytryną.
Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Anonymous 2015-04-08 13:57
Dzięki za odpowiedź :))

Jakie masz na myśli suplementy ?
Czyli rozumiem że żółci w żołądku nie powinno być w ogóle, tak ? Ciekaw jestem czym mogą być spowodowane problemy z trawieniem...
Byłem dzisiaj po odebranie wyników z wycinków i nie ma żadnych cech zapalnych, HP ujemny. Kazano mi łykać Fluconazol i controloc 40.

pozdrawiam :)
napisał/a: Konstans 2015-04-09 10:14
matt1991 napisal(a):Dzięki za odpowiedź :))

Jakie masz na myśli suplementy ?
Czyli rozumiem że żółci w żołądku nie powinno być w ogóle, tak ? Ciekaw jestem czym mogą być spowodowane problemy z trawieniem...
Byłem dzisiaj po odebranie wyników z wycinków i nie ma żadnych cech zapalnych, HP ujemny. Kazano mi łykać Fluconazol i controloc 40.
pozdrawiam :)


Hej :)
skoro są nadżerki to jest stan zapalny ale i bez nich masz na pewno, bo wyniki sa raczej oczywiste. Spokojnie, to wszystko jest do wyleczenia :)
Controloc to koszmar, wiec odpuśc sobie, bo całkowicie upośledzi Ci produkcję kwasu solnego.
Zastosuj dietę - nie jedz nabiału, cukru, mało weglowodanów (a białe pieczywo to w ogóle to wywalenia).
Kup sobie kwas kaprylowy, pau darco, srebro koloidalne, probiotyki, kiszonki. Musisz trzymac dietę bez cukrową, bo candida wróci !!!! Pij herbatki ziołowe - rumianek, lipa, mięta, dymnica, mniszek lekarski, dziurawiec (ale na noc, bo nie wolno wówczas wychodzic na słonce).
Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Anonymous 2015-04-12 22:18
Heej :)

Czyżby Pani dietetyk ?
Ten Controloc aż taki zły ? Kupiłem trochę bezmyślnie od razu dwa opakowania...
Aa jak wygląda sprawa z owocami ? Czy można je jeść normalnie czy też należy ograniczać (cukry)
Ta dietę przy rozroście Candidy powinno się stosować długotrwale czy można sobie po jakimś czasie pofolgować ?
To chyba na razie tyle co chciałbym wiedzieć :))

pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2015-04-13 09:03
matt1991 napisal(a):Heej :)

Czyżby Pani dietetyk ?
Ten Controloc aż taki zły ? Kupiłem trochę bezmyślnie od razu dwa opakowania...
Aa jak wygląda sprawa z owocami ? Czy można je jeść normalnie czy też należy ograniczać (cukry)
Ta dietę przy rozroście Candidy powinno się stosować długotrwale czy można sobie po jakimś czasie pofolgować ?
To chyba na razie tyle co chciałbym wiedzieć :))
pozdrawiam


że Ja dietetyk?
nie, pasjonat zdrowia a to raczej nie idzie w parze :)

To, ze kupiłeś bezmyślnie lek, nie znaczy, żeby go bezmyslnie brać :p
Sam zdecyduj. Ja Ci tylko doradzam.

Owoce nie sa tak szkodliwe w kandydzie, jak inne grzeszki (słodycze, cukier, chleb, pieczywo, ziemniaki - zboża). Ale też należy jeśc te kwaśne i 1 porcja dziennie.

To chyba tyle na razie chciałes wiedzieć :)
Pozdrawiam.