Interpretacja wyniku gastroskopii

napisał/a: miko1986 2014-10-28 21:33
witam :) dzis miałam wykonaną mało przyjemna gastroskopię :P
oto wynik badania :
Przełyk regularny. Linia z górnej granicy fałdów zoladkowych w inwersji bz. Dno, trzon żołądka bz. Antrum zaczerwienione. Okolica przed odźwiernikowa zniekształcona. Odźwiernik drożny. Opuszka XIIcy jakby modelowana z zewnątrz? Pobrano wycinek z pocz, odcinka cz. zstępującej XIIcy pod katem zzw. test ureazwy ujemny. Wn. Gastropatia . Obserwacja w kierunku zzw.

dodam ze w 2003 roku i również badanie wykazało nadżerki na dwunastnicy.
dziekuje za odpowiedz :)
napisał/a: Konstans 2014-10-29 13:51
miko1986 napisal(a):witam :) dzis miałam wykonaną mało przyjemna gastroskopię :P
oto wynik badania :
Przełyk regularny. Linia z górnej granicy fałdów zoladkowych w inwersji bz. Dno, trzon żołądka bz. Antrum zaczerwienione. Okolica przed odźwiernikowa zniekształcona. Odźwiernik drożny. Opuszka XIIcy jakby modelowana z zewnątrz? Pobrano wycinek z pocz, odcinka cz. zstępującej XIIcy pod katem zzw. test ureazwy ujemny. Wn. Gastropatia . Obserwacja w kierunku zzw.

dodam ze w 2003 roku i również badanie wykazało nadżerki na dwunastnicy.
dziekuje za odpowiedz :)


Witaj,
masz zapalenie błony śluzowej żołądka (na skutek HP, złej diety,leków, nietolerancji, chorób auto).
Pytanie , z jakiego powodu robiłaś gastro ?
Bo, wybacz, ale na podst. samego wyniku to tylko ktoś mało rozsądny mógłby Ci cos doradzać.
Pozdrawiam.
napisał/a: miko1986 2014-10-29 21:37
Ból który towarzyszy mi od 2003 roku był przyczyna wykonania gastroskopii, ból często pojawiający się po jedzeniu , kłujący , zaczynający sie pod mostkiem sięgajacy aż do pępka , czasem promieniował na plecy, pamietam ze w 2003 dostałam serie leków antybiotyk polprazol ,przyjmowałam regularnie ale przy moim trybie zycia ( papierosy, zla dieta) na nic się zdało ( od 2010 nie pale) kolejna gastroskopie mialąm wykonana w 2010 roku o dziwo wynik był dobry żadnych zmian nie wykazał,ale bol nie mijał i w tym roku zdecydowałam sie wykonać 3 gastroskopie, w miedzy czasie przyjmowałam leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego
napisał/a: Konstans 2014-10-30 14:14
Dieta w Twoim przypadku, w przypadku osób z problemami gastro to podstawa.
Sama widzisz, ze żadne leki cie nie wyleczą. One chwilowo tylko znieczulaja, maskują stan faktyczny.
A leki na obniżenie rzekomego kwasu to .... już zupełnie inna historia.
Szkoda gadać.
Odstaw, zmien dietę, bo będzie tylko gorzej.
Zrezygnuj z papierosów, alkoholu, wyeliminuj gluten i nabiał a poprawa będzie szybka. Dasz szanse organizmowi na regenerację, odbudowę tego, co zniszczone.
Bole, które opisujesz są charakterystyczne dla nadżerek, ran na błonie śluzowej ale też sugerują nieszczelniość, stan zapalny. co w sumie potwierdziła gastro.
Pozdrawiam :)
napisał/a: miko1986 2014-10-30 14:53
palić nie pale ,alkohol raczej nie pije, jedynie piwo owocowe raz na 2- 3 miesiące i na tym zaczyna się i kończy moje spożywanie alkoholu :d, wiec przede wszystkim dieta i dieta ;)
dziękuje bardzo za odpowiedz :)
pozdrawiam ;)