interpretacja wyników.

napisał/a: sensations69 2015-06-08 18:28
witam serdecznie! :)

piszę do Państwa z prośbą o interpretację moich wyników moczu.
obecnie jestem w 36. tygodniu ciąży.

01.06 robiłam badanie moczu i wynik jego osadu wyszedł następujący:

nabłonki płaskie - liczne
nabłonki okrągłe - 0-1
leukocyty - 10-20
bakterie - liczne

internista zalecił przez tydzień branie Uroseptu i przyjście do kontroli, gdyby on nie bardzo pomagał to przepisze antybiotyk.
drugi wynik moczu odebrałam dziś zgodnie z zaleceniem. oto wyniki:

nabłonki płaskie - d. liczne
nabłonki okrągłe - 1-3
leukocyty - 1-3
bakterie - nieliczne

poza tym białko, glukoza, ketony, azotyny, bilirubina nieobecne.
w dopisku mam informację, że są d. liczne fosforany bezpostaciowe.


co wg Państwa wynika z powyższych wyników?
nadal brać Urosept, bo pomaga czy jestem skazana na końcówce ciąży brać antybiotyk?
proszę o pomoc.
napisał/a: ~Anonymous 2015-06-15 23:41
Witam .Pierwsze wyniki sugerowaly zapalenie ukladu moczowego.Drugi wynik takze swiadczy o dalszym stanie zapalnym gdyz w badanym osadzie wystepuja liczne nablonki plaskie.Jesli chodzi o fosforany bezpostaciowe gdyby w wynikach jedynie one wystepowaly nie byloby to powodem do niepokoju poniewaz w duzej mierze ich wystepowanie zalezy od naszej diety,od ilosci wypijanych plynow(sa jednym ze skladnikow mineralnych) ..ale takze od wynikow ogolnego badania moczu (zwlaszcza od jego Ph)-tutaj nie podajesz pelnych wynikow badania moczu,ale z pierwszych wynikow wynika ,ze pewnie Ph bylo zasadowe lub obojetne stad ich wystepowanie.Problemem staja sie wtedy kiedy im towarzysza w badanym osadzie liczne nablonki,leukocyty i obenosc bakterii.Jestes w zaawansowanej juz ciazy od lekarza prowadzacego bedzie zalezec jakie podejmie leczenie.