Interpretacja wyników

napisał/a: kozakini 2014-10-22 18:46
TSH 6,064 ulU/ml norma 0,400-4,000
FT3 2,84 pg/ml norma 2,33- 5,1
FT4 0,92 ng/dl norma 0,82- 1,51

Mam 20 lat. Moje objawy to sucha skóra zaparcia. jeszcze rok temu miałem gęste włosy teraz jest ich coraz mniej. Jednak największy problem to problemy psychiczne. Mam straszną mgłę umysłową nie mogę się na niczym skupić mam strasznie krótką pamieć przy rozmowie z kimś mam takie wrażenie jak bym był nieobecny. Myślami jestem cały czas gdzie indziej. Po prostu od roku czasu mam wrażenie jakbym nie był sobą tylko kimś innym.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-10-22 20:32
Objawy i wyniki mogą wskazywać na Hashimoto ale decydujące bedzie w tym wypadku USG i poziom przeciwciał anty TPO i/lub anty TG.
Eliminacja /złagodzenie objawów (zwłaszcza gastrycznych) i poprawa wyników nastąpi po wdrożeniu zalecanej na forum diety (bezgluten, bezmleczna)/paleo/LCHF
Pozdrawiam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-22 20:34
kozakini napisal(a):TSH 6,064 ulU/ml norma 0,400-4,000
FT3 2,84 pg/ml norma 2,33- 5,1
FT4 0,92 ng/dl norma 0,82- 1,51

Mam 20 lat. Moje objawy to sucha skóra zaparcia. jeszcze rok temu miałem gęste włosy teraz jest ich coraz mniej. Jednak największy problem to problemy psychiczne. Mam straszną mgłę umysłową nie mogę się na niczym skupić mam strasznie krótką pamieć przy rozmowie z kimś mam takie wrażenie jak bym był nieobecny. Myślami jestem cały czas gdzie indziej. Po prostu od roku czasu mam wrażenie jakbym nie był sobą tylko kimś innym.


Chorujesz na subkliniczną niedoczynność tarczycy.
Trzeba zrobić albo Anty TPO albo USG tarczycy aby stwierdzić czy za taki stan rzeczy odpowiada niedobór jodu czy choroba autoimmunologiczna.
napisał/a: kozakini 2014-10-22 21:46
Otoz to sa badania z dzisiaj na poczatku czerwca tsh wynosilo 4,500 a ft3 bylo gdzies w polowie ft4 nie pamietam. Anty tpo i anty tg bylo wtedy w normie wiec chyba niemozliwe jest by nagle sie zmienilo choc jutro dla pewnosci powtorze. Ja juz bylem raz u endokrynolog prywatnie w warszawie ale nie mam szczescia do lekarzy poniewaz domyslalem sie ze cierpie na subkliniczna niedoczynnosc tarczycy po przeczytaniu waszego forum i o normach tsh. Powiedzialem moje objawy pani doktor i rowniez o normach dla mlodej osoby to ona zrobila mi badanie usg ktore wyszlo prawidlowe i stwierdzila ze tsh czasami takie wychodzi i olala sprawe a ja zostawilem ten temat na troche w spokoju i szukalem innych przyczyn moich dolegliwosci lecz bezskutecznie a dzis cos mnie podkusilo powtorzyc badanie. Dlatego mam rowniez pytanie o dobrego endokrynologa w warszawie prywatnie lecz na wizyte chce czekac max tydzien prywatnie bo chcialbym juz rozpoczac leczenie. I mam pytanie odnosnie leczenia czy zeby obnizyc tsh i podwyzszyc t3 bo t4 chyba nie? To bierze sie dwie rozne rzeczy czy jedna bo jak znow trafie na takiego lekarza to chce byc obeznany dokladnie w temacie i w razie czego cos mu zasugerowac
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-23 06:35
To na przyszłość pisz wszystko od razu, to lepiej Ci się doradzić.

Skoro wykluczono Hashimoto, to 99,99% pozostałych przypadków niedoczynności tarczycy spowodowane jest niedoborem jodu.
napisał/a: kozakini 2014-10-23 08:40
Czyli mam isc do endokrynologa czy zaczac suplementacje zwyklym jodem czy mowa tu o jakims innym? Z góry dziekuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-23 08:59
"Zwykłego" jodu nie kupisz bez recepty. Możesz kupić Kelp lub Morszczyna i brać te minimum 300-500 mcg jodu dziennie.
Czy masz iść do endo? no my nie jesteśmy od leczenia, tylko doradzenia. U lekarza jak już to dostaniesz od razu hormon, bo lekarze rzadko przepisują jod mimo że hashi wykluczą.
napisał/a: kozakini 2014-10-28 19:51
Mam jeszcze pytanie ponieważ wczoraj byłem u endokrynologa i dostałem euthyrox zażyłem dziś dawkę 25 i czuje się strasznie ogłupiony i senny czy to normalne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-28 19:57
Przez 2 tygodnie bierz pół tabletki, potem bierz całą. Unikniesz negatywnych objawów.
napisał/a: kozakini 2014-10-28 20:00
Pani doktor kazała mi brać 25 przez 4 dni a następnie przez 10 dni jednego dnia 50 a drugiego 25 i tak na przemian a potem normalnie 50. Tak też jest dobrze?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-28 20:02
Tak. Tylko że Ty potrzebujesz jodu a nie hormonów od razu ;)
napisał/a: kozakini 2014-10-28 20:05
Wiesz co jod też zacząłem brać, ale kwestia jest raczej w hormonach bo moja tarczyca ma tylko 15,6 cm i lekarz powiedział ze to może być przyczyną