Interpretacja wyników

napisał/a: Electra28 2014-09-04 17:33
Zwracam sie z pytaniem. Mam 30 lat jeszcze nie rodzilam, 2lata temu zdjagnozowano u mnie PCO,( pecherzyk po podaniu Clostilbegytu 50mg ( dawkowania nie pamietam, pojawil sie ale nie pekał). Przerwałam leczenie. Ostatnio wrociłam do ponownego zdjagnozowania mnie, zrobilam badania. Głownie dlatego, poniewaz stan mojej cery strasznie sie pogorszyl, zaskorniaki, stany ropne. Z tym problemem udalam sie do lekarza, ktory zlecil mi nst badania:
-Androstendion (l31)- 5,45 ng/ml
-OH progesteron (l79)- 2,09 ng/ml
-TSH-1,180 ulU/l
-FT4-13,41 pmol/l
- Anty-TPO-15.15 lU/ml
-Testosteron-1.85 nmol/l
-DHEA-s-491,3 ug/dl
-Insulina-6,72 ulU/ml
Z tymi wynikai udala sie do lekarza, który zapislam mi Diane-35. Po 2 miesiacach przyjowania, nadal zle sie czulam, jakies dziwne leki, przytylam 3kg.
Postanowila udac sie do innego lekarza, bo jednak nie chodziło mi o antykoncepcje tylko raczej aby pozadnie sie zabrac za moje hormony a nie tylko doleczyc je.
Zlecono mi nst badania:
-DHEAS po zazyciu tabletki Dexamethason-251,1 ug/dl
-Astrostendion- 1,3 ng/ml
-Testosteron-0,12 nmol/l
USG tarczycy- prawy płat tarczycy o objetosci 5,1 ml, lewy 3,8ml. W lewym płacie lity guzek o srednicy 6mm, w prawym podobny guzek o srednicy 4 mm. Pozatym w echogenicznosc traczycy prawidlowa. Wzdłuż naczyń szyjnych powiekszonych wezlow chlonnych nie widac.
Pani doktor zapisala mi
-Euthyrox 25
-Spiranol 25
do 25 dnia cyklu Divigel 0,5mg
od 18-25- Luteine 50 dopochwowo.
Moje pytanie, czy te lekarstwa przy moich wynikach spowoduja polepszenie cery? Czy leczenie jest wlasciwie dobrane? Czy dzieki tak dobranym horonom, mam szanse na owulacje? Pani doktor uważa ze tak.
Bardzo byłabym wdzieczna za odpowiedz
napisał/a: soaring 2014-09-04 23:13
a po co walczysz o owulację? chcesz zajść w ciążę?
jeśli tak, to divigel i luteina powinny pomóc, ale pamiętaj, że one nie leczą, tylko w trakcie kuracji powinny powodować owulację i regularne cykle. jeśli zależy Ci na ciąży to spironol raczej odstaw - mnie dermatolog regularnie straszy, że nie wiadomo czy nie szkodzi zarodkom męskim.
jeśli nie robisz tego pod kątem ciąży, to moim zdaniem raczej spironol 100 plus dieta niskowęglowodanowa będą najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów.
trzymając prawidłową wagę, ruch, unikając stresów - to najlepsza recepta na skłonienie jajników do porządnej pracy ;)
napisał/a: Electra28 2014-09-05 09:20
Dziekuje za odpowiedz na chwile obecna najwazniejsza jest dla mnie cera, Wiadomo ze za jakais czas tez chcialabym miec dziecko.Juz kiedys bralam sam spiranokl i nie pomogl mi na cere. Czy moze cos warto dolaczyc do tej kuracji? Regualarnie cwicze a diete mam bialkowa.Czyli luteina i divanol reguluja tylko cykle a nie maja wplywu na cere?
napisał/a: soaring 2014-09-05 17:31
Nie pomogą Ci na cerę.
Spróbuj spironol w dawce 100 mg, bo 25 to mini daweczka i może za mała. Mnie wystarcza na cerę i odrosły mi włosy, ale to się nie dzieje z dnia na dzień. Trzeba regularnie i długo go stosować.
napisał/a: Electra28 2014-09-05 18:48
Ja z taka prożba udałam sie do lekarza, aby stan mojej cery mi pomogla naprawic. Czy przy tych wynikach istenieje cos co jest w stanie mi ja troche wyrownac czy tylko tab antykoncepcyjne? dziekuje za odp.
napisał/a: soaring 2014-09-08 18:50
przecież już napisałam. moim zdaniem lepsze niż pigułki anty czy nawet regulacja cyklu będzie spironol, ale w dawce 100 mg. dawka, którą dostałaś jest bardzo mała, a regulacja cyklu jest dobra, tyle, że nie sądzę, by na cerę pomogła, zwłaszcza jeśli jest to regulacja zewnętrzna (lekami), a nie zdrowym stylem życia.