interpretacja wyników

napisał/a: dagmarap 2012-08-29 16:19
soaring napisal(a):moim zdaniem Twoje wyniki wskazują jednoznacznie na Hashimoto (obraz usg i poziom przeciwciał). wciąż jednak tarczyca pracuje dobrze, więc masz poziom hormonów w porządku. tyle, że ft4 jest maksymalnie wysoki, a ft3 w środku normy, czyli konwersja ft4 do ft3 nie jest najlepsza. a to skutkuje złym smaopoczuciem. biorąc pod uwagę wynik ft4 nie wydaje mi się, aby przyjmowanie euthyroxu miało szansę poprawić Twoje samopoczucie. raczej powinnaś wdrożyć dietę i suplementację opisywaną przed Djfafa w górnym wątku.

Czy takim razie branie euthyroxu ma sens? bo powiem szczerze ze ja go prawie na lekarce wymusilam :). O suplementacji zaraz poczytam. Dziekuje.
napisał/a: soaring 2012-08-29 16:33
na początek przeczytaj ten cały bardzo długi wątek - będziesz wiedziała co zrobić :)
napisał/a: adana1 2012-10-10 22:34
Do djfafa
Od dwóch tygodni trzyma mnie przeziębienie i cos ciezko mi przechodzi. Czy gdybym zrobiła badania TSH, ft3,ft4,antyTpo, wyniki beda zafalszowane? Czy przeziebienie nie ma wpływu? Mam wizytę u endo w przyszłym tyg i mam zrobić badania.
Dzieki za odp.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-11 07:31
Na TSH mają wpływ poważne choroby, czyli np. podczas zapalenia płuc badania nie robimy, infekcje grypopodobne wpływy na te wyniki nie mają.
napisał/a: adana1 2012-10-16 00:02
Do djfafa
Witam Cie
Czy mógłbyś zinterpretowac moje wyniki. 2 msc temu byłam na 2 tygodniowym turnusie z dieta warzywno-owocowa. Chciałam oczyścić organizm i miłym skutkiem ubocznym jest spadek wagi , 7 kg. Lekarka zasugerowala wstrzymanie suplementacji i od 2 msc nie biorę. Ale cały czas zazywam 125micr Euthyrox. Zrobiłam dzisiaj badania, oto wyniki
TSH: 0,8566 (norma 0,35-4,94 )
Ft3: 2,51 (1,71-3,71)
Ft4: 1,2 (0,70-1,48)
AntyTPO: 740 (
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-16 06:15
Wyniki bardzo dobre. Hormony tarczycy nie wskazują na nadczynność. Jak chcesz to bierz 2 dni w tygodniu mniejszą dawkę czyli 100 mcg albo raz w tygodniu 75 mcg (ewentualnie połowę tabletki 125 mcg).

Masz dziwnie wysokie żelazo jak na dietę bezmięsną.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-10-16 06:54
Wysokie żelazo może być spowodowane dostępem do wody z wysoką zawartością żelaza ^^
Gdzieś mój kolega ze studiów raz pisał chyba na gg że w jego okolicach Karwia, Ostrowo (woj. pomorskie) jest podwyższony poziom żelaza w wodzie i też miał podobne wyniki mimo że też nie jadł mięsa
napisał/a: adana1 2012-10-16 08:37
Mieszkam w stolicy, musiałabym zapytać wodociągi jaki jest poziom żelaza w wodzie, ciekawe czy mi udostępnia takie dane.
Na "warzywkach" byłam 2 tyg i skończyłam 1,5 msc temu. Teraz jem dużo warzyw i ryb, mięso/kurczaka niewielki kawałek raz na tydz. To jak teraz zbić to żelazo? Czy powrót do suplementacji pomoże? Czy to nie ma wpływu?
I jeszcze jedno pyt. O ile pamiętam selen w postaci selenometioniny (selenium Swanson) nie lubi sie z vit c? Pytam bo zażywam rano wszystkie i mam z głowy, bo potem w ciagu dnia czasami zapominam...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-16 08:52
Zbijać nie musisz, bo żelazo jest w normie, chodziło mi o to że wegetarianie/weganie to raczej mają niedobory żelaza a nie taki wysoki jego poziom, a Ty przez jakiś czas byłaś na takiej diecie.

Selen nie bardzo lubi się z magnezem i wit. C wiec lepiej nie brać ich wspólnie.
napisał/a: adana1 2012-10-18 01:14
Czy może mi ktoś "wtajemniczony" odpowiedzieć. Wybrałam sie w podróż na 5 dni i zapmnialam zabrać Ethyrox. Biorę dawkę 125 micr. W aptece mi nie sprzedadza a do lekarza nie mam możliwości. Czy jak sobie odpuszcze zażywanie przez te 5 dni to czy to wpłynie na organizm?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-18 07:03
Tragedii nie powinno być.
napisał/a: soaring 2012-10-18 08:05
Też miałam taką historię kilka miesięcy temu, przez 4 czy 5 dni, nie odczułam braku.