Interpretacja wyników

napisał/a: shigatsu004 2015-11-17 17:15
Witam.
Mając 17 lat robiłam badania tarczycy ponieważ czułam się wiecznie zmęczona. TSH wyszło ponad normę ok. 4,5.
Poszłam do endokrynologa, pani doktor stwierdziła, że mój przypadek nie jest jakiś ciężki i nie nadaje się do leczenia. Udało mi się wyprosić ją aby przepisała mi chociaż jod. TSH spadło do ok. 3,5
Minęło 4 lata i znowu powtórzyłam badanie, ponieważ martwi mnie to, że ostatnio bardzo łatwo przybieram na wadze mimo zdrowej diety i aktywności fizycznej. Dodatkowo dalej bardzo często odczuwam zmęczenie.
Moje wyniki: TSH 4,7 norma: 0,4-4,2
tf3 2,99 norma: 2-4,5
ft4 0,956 norma: 0,93-1,7
aTPO 8,94 norma: 0-34
Dodatkowo wyczytałam, że osoby młode powinny mieć jak najniższe TSH.
Byłam dziś u lekarza rodzinnego i powiedział, że moje hormony są jak najbardziej dobre i powinnam zrobic kontrole za ok. 3 miesiące.
jak już wspominałam wcześniej martwi mnie moje szybkie przybieranie na wadze, dlatego zastanawiam się czy jednak nie udać się do endokrynologa.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-17 19:23
Masz lekką niedoczynność tarczycy i lekarz POZ nie ma racji.
Wymagasz leczenia.
Ponieważ Anty TPO masz w normie a poprzednio po jodzie TSH spadło, sądzę że od podawania jodu trzeba zacząć.
Kup suplement z morszczynem lub kelpem + Ustroniankę z jodem i spożywaj dziennie tak z 300 mcg jodu + spożywaj albo 2 orzechy Brazylijskie dziennie albo kup suplement z selenem i też spożywaj ok. 100 mcg selenu dziennie.
Po kilku miesiącach objawy powinny zacząć się zmniejszać.
napisał/a: shigatsu004 2015-11-18 10:03
ok , dzięki za pomoc ;)