Interpretacja wyników - trochę niepokojące.

napisał/a: xentius 2013-08-12 09:43
Witam, proszę was o interpretację wyników badań morfologicznych.
Krwinki białe (WBC) 9,41 (4,50-11,00)
Krwinki czerwone (RBC) 5,02 (4,50-5,70)
Hemoglobina 10,7 (14,0-17,5) ↓
Hematokryt 0,36 (0,40-0,52) ↓
MCV 70,7 (83,0-103,0) ↓
MCH 21,3 (28,0-34,0) ↓
MCHC 30,1 (32,0-36,0) ↓
Płytki krwi 294 (125-400)
RDW-SD 30,1 (37,0-54,0)
RDW-CV 15,0 (11,5-14,5) ↑
% neutrocytów 52,5 (45-70)
% limfocytów 32,6 (20-45)
% monocytów 7,2 (4,0-12,0)
% eozynocytów 6,8 (
napisał/a: aaggaa3 2013-08-13 16:54
witaj, wyniki przemawiają za anemią, prawdopodobnie z niedoboru żelaza

napisal(a):
Z dodatkowych badań mam podwyższone TSH 5,02 (0,27-4,2) i Potas 5,14 (3,5-5,1)


bierzesz jakieś leki? tsh świadczy o niedoczynności tarczycy

badano może ft3, ft4? sprawdzano co powoduje niedoczynność (np. Hashimoto?)

objawy jakich doświadczasz mogą być spowodowane anemią oraz niedoczynnością

piszesz, że masz wrzody żołądka, kiedy wykonano ostatnią gastroskopię? może zamieść wynik

napisal(a): cukier na czczo 118, ale lekarz badający cukier, powiedział, że możliwe to jest przez to, że ostatni posiłek jadłem po północy, a badanie było robione o 8:00 rano.


poziom glukozy w ciągu 8h powinien raczej spaść poniżej 100, spróbuj może doradzić się jeszcze innego lekarza
napisał/a: xentius 2013-08-13 17:56
Zostały mi zlecone badania podstawowe bez ft3 i ft4, więc żadnych leków póki co nie biorę.
Ostatnią gastroskopię miałem robioną rok temu i wyszło to samo czyli:

"Rozległe owrzodzenie wypustka dwunastnicy z tendencją do miejscowych krwawień. Helikobacterpylori obojętny"
Byłem leczony antybiotykami, osłonowymi i IPP, lecz nic z tego nie wychodzi. Rozważam chirurgiczne usunięcie wrzodu.

Poziom glukozy podobno wzrasta podczas uwalniania adrenaliny, więc może to jest też mały powód tak wysokiego wyniku? Przez te wszystkie objawy zacząłem cierpieć na nerwicę z agorafobią, więc przed pomiarem cukru doświadczałem napadów lęku i paniki.


Z dnia na dzień czuję się coraz gorzej i sam nie wiem co mam już robić. Z jednej strony cieszę się, że wszystkie moje dolegliwości są spowodowane rzeczywistym stanem patologicznym organizmu, jednak z drugiej strony tyle się męczę z tymi objawami, że powoli mam tego dosyć. Czekać te 3 tygodnie na powrót lekarza rodzinnego? Zgłosić się na pogotowie? Czy co? Są jakieś podstawy do niepokoju?
napisał/a: aaggaa3 2013-08-16 16:27
napisal(a):Zostały mi zlecone badania podstawowe bez ft3 i ft4, więc żadnych leków póki co nie biorę.


zrób koniecznie przynajmniej te 2 badania, zastanów się nad aTPO wg możesz mieć niedoczynność tarczycy, które może powodować część Twoich objawów

napisal(a):Rozległe owrzodzenie wypustka dwunastnicy z tendencją do miejscowych krwawień
no tutaj rzeczywiście jest problem :(

jakie dawki IPP miałeś zapisane? na jak długo?

zlecono Ci preparaty z żelazem (w zastrzykach np.?) anemia może wynikać z sytuacji w żołądku, jeśli jest przewlekłe nawet minimalne krwawienie

pobrano Ci wycinki z owrzodzenia?
napisał/a: xentius 2013-08-16 19:04
Więc tak, w poniedziałek będę robił badania na poziom żelaza i ft3,ft4 (niestety z własnej ręki, bo skierowania nie dostałem ;/), więc czy będzie przepisane żelazo, tego się dowiemy w przyszłym tygodniu.

Wycinek był pobierany tylko podczas gastroskopii w celu oznaczenia, czy owrzodzenie jest spowodowane bakterią i wynik wyszedł obojętny. Byłem leczony 1 antybiotykiem przez tydzień i IPP 40 przez miesiąc. Później brałem bioprazol 20 i tak przez dwa lata. Teraz znowu biorę IPP 40, ale leki praktycznie nic nie dają (wrzody dokuczają).
napisał/a: aaggaa3 2013-08-17 16:57
napisal(a):więc czy będzie przepisane żelazo, tego się dowiemy w przyszłym tygodniu.


wiesz co tutaj zanim podadzą żelazo lekarz powinien stwierdzić co anemię powoduje i myslę, że jeśli ostatnia gastro była rok temu, na pewno lekarz zleci kontrolną

jeśli są nadal wrzody sądzę, że może być okresowe krwawienie i co za tym idzie anemia

przy leczeniu wrzodów dobry jest suplement PepZinGl opracowano go w Japonii i od ok 10-ciu lat podawany jest w terapii przeciwwrzodowej,

jednak podstawą będzie w Twoim przypadku kontrolna gastroskopia

wiele wyjaśnią też poziomy hormonów tarczycy

co do helicobacter
napisal(a):wynik wyszedł obojętny
masz może gdzieś wynik?
napisał/a: xentius 2013-08-17 17:44
Zanim ja wyproszę skierowania do gastrologa, to chyba mi ten wrzód perforuje. IPP 40 nic nie pomaga i boli ten wrzód jak cholera. Od kilku dni też mam nasilone zaburzenia rytmu serca, które wybudzają mnie w nocy, a w ciągu dnia występują praktycznie co chwilę (kołatania, przeskakiwania, dziwne trzepotania (?)). Na zaleceniach ze szpitala mam "Kontrola w poradni kardiologicznej", lekarz rodzinny to zobaczył i co? Jak zwykle nic wielkiego z tego nie zrobił. To samo tyczy się tych wrzodów. Na zaleceniach ze szpitala mam "zabieg usunięcia wrzodu", a skierowania do szpitala od lekarza się nie doczekałem.

Wynik z gastro gdzieś zgubiłem, ale było napisane przy helico, że wynik jest obojętny.
Wykończyć się można w tym kraju.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-18 17:22
napisal(a): Od kilku dni też mam nasilone zaburzenia rytmu serca, które wybudzają mnie w nocy, a w ciągu dnia występują praktycznie co chwilę (kołatania, przeskakiwania, dziwne trzepotania (?)). Na zaleceniach ze szpitala mam "Kontrola w poradni kardiologicznej", lekarz rodzinny to zobaczył i co?


może to byc objawem niedoczynności tarczycy jak i anemii

napisal(a):Na zaleceniach ze szpitala mam "zabieg usunięcia wrzodu", a skierowania do szpitala od lekarza się nie doczekałem.


poproś o wypisanie skierowania, nalegaj lekarz nie może Ci odmówić w takiej sytuacji
napisał/a: xentius 2013-08-27 20:21
Witam.
Jakiś czas temu odebrałem wyniki żelaza, które są dość niepokojące. Mam żelazo na poziomie 17 - norma to od 56-123. Dostałem skierowanie do szpitala, ale nie wiem czy mnie przyjmą. Nie zostały mi przepisane żadne leki, bo i pewnie żadne nie będą działały, z uwagi że zażywam od 2 lat leki hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego, które zaburzają wchłanianie żelaza. Muszę je brać, bo jak nie biorę to zdycham z bólu.
Mój stan ciągle się pogarsza, a objawy pogłębiają.
Pytanie moje brzmi czy wynik żelaza równy 17 to wynik bardzo zły? I czym to może skutkować?
napisał/a: delinka79 2013-08-27 20:50
a ile wynosi hemoglobina?
napisał/a: xentius 2013-08-27 22:23
Hemoglobina podana w pierwszym poście czyli 10,7 (14,0-17,5).
napisał/a: delinka79 2013-08-28 10:42
zelazo o niczym nie swiadczy tu trzeba oznaczyc ferrytyne