interpretacja wyników tarczycy - mężczyzny

napisał/a: xmugenx 2014-12-28 17:38
Dzień dobry,

Mężczyzna, 30 lat. 185 cm wzrostu, 82 kg wagi.

Od 3 meisięcy męczą mnie objawy natury nerwicowo - gastrycznej - różnej.

W pażdzierniku poddałem się badaniom które wykazału lamblie - przeleczone antybiotykiem a gastroskopia wykazała zapalenie żołądka oraz przepukline rozworu przełykowego. Na problemy żołądkowe biore leki z grupy IPP.
Dodatkowo mam wysoki poziom cholesterolu, musze brać na stałę lek roswera 5 mg/1 tab dziennie bo dieta w niczym nie pomaga. (mam cholesterol genetyczny)

Zrobiłem badania na tarczyce:

TSH - 1,519 (zakres 0,40 - 4,00 )

FT4 - 1,18 / 34,55 % (zakres 0,8 - 1,9)

FT3 - 3,36 / 65% (zakres 1,8 - 4,2)

ATG - mniej < 5 (zakres mniej
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-28 21:15
Wyniki tarczycowe masz ok. Suplementacja wit. D obowiązkowa.

Twoje objawy to książkowe objawy infekcji pasożytniczej. Skąd wiesz że nie masz już lambli? To rzadko jest wyleczalne bo jednej kuracji lekami.
napisał/a: xmugenx 2014-12-28 21:43
dzięki za odpowiedź. Czytałem o relacji % FT3 do FT4 i wynikało mi że moge mieć nadczynność pomimo że wyniki są w normie ?

Szczególnie że sporo objawów pasuje jak np ostatnio częste zmęczenie, trzęsące się dłonie, zimne dłonie (zdarzyło się ze 3 razy), uczuceie gorąca, objawy nerwicowe etc - objawy są rotacyjne np te zmęczenie ostatnio jakoś mi się pojawiło.

Zapisałem się do endo, mam w pakiecie w pracy. Tym bardziej że jutro chciałbym zrobić próbę tężyczkową.

Co do pasożytów to lamblie robiłem z krwi. Nie ma sensu powtarzać badania z krwi bo się jeszcze pewnie utrzymują.

Badanie z kału już po przeleczeniu metronidazolem powtarzałem 3 razy na lamblie oraz pasożyty. 2 x w lab. felix - negatywnie (lamblia, pasożyty). 1 x w diagnostyce - negatywnie(lamblia, pasożyty). Wymaz grzybiczny z języka - negatywny.
Candida - wzrost srednio liczny, byłem na diecie. Wątpie aby była odpowiedzialna za wszystkie powyższe objawy.

Co do innych pasożytów to robiłem: glistę ludzką (krew), bąblowice(krew), chlamydie(krew, mocz), mykoplazme (mocz), uroplazme(mocz), borelioza(krew) mocz - na grzyby/wirusy, wymaz z języka na grzyby - wszystko negatywne.

Z robactwa to chyba tylko toxykorozy, jakiejś jersinii etc nie robiłem do całego kompletu!!!

Zrobię w weekend jeszcze kał na lamblie. Ale jak miałem lamblie to objawy były nieco inne (dużo gorsze)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-28 21:48
No żeś badań porobił.

T3 do T4 zaburzone jest jakbyś miał pierwszego ponad 100% a drugiego poniżej 20%. Twoje wyniki są ok. i nie sądzę że endo powie coś innego. No chyba że zrobi Ci USG tarczycy i coś wyjdzie.

A po lekach na pasożyty nie czułeś się lepiej?
napisał/a: xmugenx 2014-12-30 13:46
Co do ogółu to tak. Miałem mocne objawy typu derealizacja, codzienne budzenie się w nocy między 2-3 (podobno charakterystyczne dla lamblii) z mdłosciami i nerwowością etc. Po leczeniu czuje się lepiej, chociaż metronidazol mną potargał, ale te objawy całkowicie zniknęły.

Próba tężyczkowa negatywna.

Codziennie jestem bardzo zmęczony wieczorem i mi się oczy zamykają same, stąd pomysł z tarczycą. Dziś idę do endo.