Interpretacja wyników poziomu cholesterolu

napisał/a: lubsor 2011-04-06 17:21
Witam,
zrobiłem sobie ostatnio analizę poziomu cholesterolu we krwi. W badaniach, które wykonywałem wcześniej, wyniki podawane były w jednostkach [mg/dl] i było to dla mnie czytelne i porównywalne. Tym razem otrzymałem wyniki w jednostce [mg%]. Może nie zwróciłbym nawet na to uwagi, gdyby nie to, że wartości dość znacznie odbiegają od wyników wcześniejszych (generalnie wszystkie wartości są dużo niższe) np. cholesterol całkowity - 135mg%, LDL - 75mg% itd. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki jest przelicznik między jednostkami mg/dl a mg%. Z góry dziękuję za informację w tej sprawie.
napisał/a: Vega21 2011-04-10 00:47
Nie ma żadnego, bo mg/dl to jest to samo co mg%. A co do wyników to ciesz się, bo są bardzo dobre, przynajmniej te 2, które podałeś:)
napisał/a: lubsor 2011-04-10 20:51
Dzięki za wyjaśnienie. To co napisałaś potwierdza się z informacjami, które udało mi się znaleźć w necie.
Problem polega na tym, że trudno mi w to uwierzyć, aby w nieco ponad trzy tygodnie cholesterol spadł z 240 na 135?
napisał/a: opilek 2011-04-10 21:00
Może zmieniłeś coś w swojej diecie, zacząłeś się więcej ruszać. Naprawdę proste zmiany mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na zdrowie.
napisał/a: Vega21 2011-04-10 23:24
Tak jak napisał kolega, może zmieniłeś dietę, np. jesz mniej fast food'ow. Naprawdę samo to ma duży wpływ na obniżonie poziomu cholesterolu, chociaż ludzie nie chcą w to wierzyć. Jeżeli martwisz się, że wyniki mogą być fałszywe to powtórz je, ale ja na Twoim miejscu cieszyłabym się:)