Interpretacja wyników - podwyższone fT4 i estradiol

napisał/a: MoniaTorun 2014-09-09 18:21
Witam. Może ktoś byłby w stanie mi powiedzieć o czym mogą świadczyć takie wyniki. Do tej pory myślałam, że mam lekką niedoczynność tarczycy, TSH zwykle wychodziło nieco powyżej 4 (norma do 4). Nie leczona tarczyca. Do tego niepokoi mnie estradiol, mocno podwyższony w fazie lutealnej (badanie w 25 dniu cyklu, cykle 30-dniowe).
Dodam, że mam objawy charakterystyczne chyba dla niedoczynności tarczycy typu ciągłe zmęczenie i senność, kołatanie serca, częste poczucie zimna itp.
Badania hormonalne i Ca 125 robiłam, bo w USG wyszła torbiel jajnika (średnica 4 cm), według lekarza endometrialna (mam też objawy endometriozy typu bardzo bolesne miesiączki, bóle krzyża, bolesne wypróżnianie i sensacje jelitowe w czasie miesiączki). CEA było badane miesiąc temu i było w normie, przy dolnej granicy.

Trudno mi zinterpretować te wyniki. Do endokrynologa planuję się wybrać, ale jeśli ktoś mógłby mi pomóc tu w interpretacji byłabym wdzięczna. Na razie wyczytałam, że guz jajnika to podwyższony estradiol, więc się martwię.

Wyniki (25 dzień cyklu, cykl 30 dni) - w nawiasach normy

CRP 0,49 (
napisał/a: soaring 2014-09-11 08:38
wyniki tarczycy nieco dziwne - warto zrobić usg lub/i zbadać przeciwciała, bo takie nieoczywiste wyniki często zdarzają się w hashimoto.
niestety nie pomogę z tym estradiolem. to rzeczywiście dziwne, że w fazie lutealnej wyszedł tak wysoki. torbiele na jajnikach zwykle nic nie groźnego nie oznaczają, np., że jajeczko wypełniło się krwią i zwykle znikają same w ciągu jednego czy kilku cykli. ja bym powtórzyła za miesiąc usg i badania.