Interpretacja wyników morfologia

napisał/a: triator 2015-12-28 15:40
Witam,

W dniu dzisiejszym robiłem badania , wszystkie są w normie poza morfologia a konkretnie białymi krwinkami (WBC) , przy normie 4,5-9,5 mój wynik to 14,75. Mam nie dokońca wyleczoną opryszczkę , oraz spływa mi z rana flegma do gardła czy może to być przyczyną takiego wyniku? Czy wynik jest bardzo zły? czy może świadczyć o poważnych chorobach np. HIV?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-28 16:03
Jeżeli masz infekcję to taki wynik nie jest niczym "wyjątkowym".
Ta flegma od od dawna Ci spływa? Jakiego jest koloru?
napisał/a: triator 2015-12-28 16:43
Flegma , mnie meczy mniej wiecej miesiac czasu. Kilka lat temu byłem w tej sprawie u lekarza, powiedział wtedy ,że tak może mi się dziać w okresie ziomwym. W poprzednich latach nie bylo to uciążliwe i rzeczywiście jak się rozcieplało na wiosnę , objawy ustępowały. Z tą flegmą jest tak ,że po nocy jak ją odchrząknę i wypluję to przez resztę dnia problem nie występuje. Jakieś 2 lata temu miałem, też boleriozę , została wyleczona antybiotykiem czy może to miec jakiś wpływ? Czyli nie jest to nic poważnego?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-29 07:47
A nie jest to po prostu alergia?
Opryszczka może powodować wzrost białych krwinek. Wylecz ją i za 2 tygodnie powtórz morfologię + CRP.
napisał/a: triator 2015-12-29 21:22
Rozumie, dziękuję za odpowiedź oraz poświęcony mi czas. Powtórzę badania jak wyleczę opryszczkę