Interpretacja wyników morfologia i dolegliwości

napisał/a: Tomasz44 2015-12-09 22:32
Witam wykonałem badanie morfologia i mocz, podaje wyniki:
HCT - 48,2
HGB - 16,2
MCH - 27,1
MCHC - 33,6
MCV - 80,6 norma od 82 do 94
PLT - 222
RBC - 5,98
WBC - 5,7
MXD - 0,5
MXD% - 8,7
LYM - 2,6
LYM% - 45,9
NEUT - 2,6
NEUT% - 45,4
RDW-CV - 13,6
MPV - 11,1
PCR-L - 35,7
OB 3
CRP 0
ALAT 19,26
ASPAT 17,25
Bilirubina całkowita 0,97
GGTP 18,02
glukoza 75

MOcz w normie wszystko ujemne
urobilinogen 0,2
ciezar 1.025
ph 6

Badania wykonane zostały po tym jak bolało mnie przez tydzień pod prawym żebrem, lekarz zlecił jeszcze RTG klatki i kręgosłupa ponieważ niecałe 2 m-c temu miałem zderzenie na treningu z kolegą przypadkowe w prawą stronę klatki poniżej cycka bolało mnie lekko i trochę jak by przy kręgosłupie.

RTG klatki piersiowej i prawej strony żeber - pluca bez zmian ogniskowych cien serca i dużych naczyn w normie, zlaman nie stwierdzono

RTG kręgosłupa - w dolnych trzonach piersiowych delikatne zaglębienia, które mogą odpowiadać guzkom schmorla, węzesze krązki M-k L2-3, L5 i S1 na poziomie L2-3 osteofity zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów w trzonach zmiany przeciązeniowe.

Potem lekarz zlecił USG jamy brzusznej i gastroskopię (nie jest to przyjemne)
Gastroskopia - przełyk i wpust takze w inwersji bez zmian jezioro sluzowe obfite zólciowe błona sluzowa zoładka przekwiona inkrustowana zółcią o prawidlowej grubosci faldow odzwiernik, opuszka i poczatkowey odcinek petli zstepujacej dwunastnicy bez zmian.

USG - watroba niepowiekszona o prawidlowe echogenicznosci w prawym placie drobne zwapnienie 7 mm stan po cholecystektomi drogi zulciowe nieposerzone pzw szerokosci 7mm trzustka prawidlowej wielkosci, zmian ogniskowych nie stwierdzono, nerki bez zastoju moczu i bez zlogów, struktura i echo nerek normie, sledziona prawidlowej wielkosci bez zmian ogniskowych aorta i przestrzen okolo-aortalna nie wykazuje zmian, pecherz moczowy opruziony,

Byłem u lekarza i powiedział że wszysstko jest ok i dał mi skierowanie do neurologa odnosnie kręgusłupa bo boli ale to juz od kilku lat wiec nawet o tym nie myslalem.

Neurolog stwierdził że wszystkie odruchy są prawidłowe nie widzi potrzeby leczenie sie u niego, powiedzał ze trzeba iść do oortopedy bo moze byc od kręgosłupa.

Powiedziedziałem sobie ze jezeli wszystko jest ok to pewnie jest odpczołem troche nie dzwigalem nie przeciazalem sie ale bol był w kregosupie i pod prawym zebrem lekki, bylem na trenigu lekko sie poruszac i teraz od 3 dni bardziej mnie boli po prawej stronie i stylu na tej wysokosci w kregosłupie,, boli i mija jezeli przyjme jakas pozycje,

Proszę o jakąś interpretację dlaczego może mnie boleć tak długo w prawej strony, jest to ból denerwujący a zwłaszcza w pracy mam prace siedzaca 8 godz. przy komputerze. Może tak boleć od kręgosłupa czy moze porosić lekarza jeszcze o zabadanie czego innego bo juz niewiem dlaczego mnie boli. Proszę o pomoc w znalezeniu przyczyny. Tomasz