Interpretacja wyników badań

napisał/a: wolny30 2015-01-08 22:23
Witam,

Poddałem się ostatnio pakietowi badań dotyczących chorób wenerycznych. Na chwile obecną mam 6 z 9 wyników i wszystko było by ok gdyby nie jeden wynik. Proszę o wyjaśnienie:
-----------------------------------------------------------
Herpes 1/2 IgG półilościowo - 35,10 Ratio

< 0,9 Ratio - wynik negatywny
0,9 - 1,1 Ratio - wynik graniczny
> 1,1 Ratio - wynik pozytywny
-----------------------------------------------------------
Doczytałem się że badanie dotyczy opryszczki. Pytanie czy mam wynik grubo powyżej normy? Jeśli tak to co to oznacza i czy tak mam go rozumieć?

Z góry dziękuje za interpretacje.

Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-09 17:10
Wynik mowi o przebytym zakazeniu.
napisał/a: wolny30 2015-01-09 17:21
Dziękuję za odpowiedz, ale jest ona dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Oprócz opryszczki SPORADYCZNIE pojawiającej się na ustach nigdy na nic innego nie cierpiałem np. opryszczka narządów płciowych czy coś takiego. Czy mogła ona przebiec bezobjawowo? I jak sprawdzić czy dalej jej nie mam? Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-09 18:27
Wiesz chorob wenerycznych miales badania ,wiec jest to opryszczka narzadow plciowych (czyli HSV2)
Jesli chcesz sprawdzic czy nie ma aktualnego zkazenia mozesz sprobowac wykonac badanie tez z krwi HERPES 1/2 IgM JAKOŚCIOWO-i bedzie to swiadczylo o terazniejszym zakazeniu o ile przeciwciala wyjda bo ta metoda nie jest zbyt dokladna.
I tak dokladnie jest jak piszesz ,ze czasami zakazenie przebiega przez dlugi czas bezobjawowo ,ale nie oznacza to iz wtedy nie narazamy partnera/rki na zakazenie ,wrecz przeciewnie.