Interpretacja TK zatok, złe samopoczucie

napisał/a: manfred__86 2014-09-20 12:16
Witam, od jakichś 3 miesięcy, a może nawet dłużej, czuję się źle. Jestem non stop senny i otępiały. Widzę jakby za lekką mgiełką, ciężko mi jest skupić uwagę. Pisk i szum w uszach utrzymuje się niemal cały czas. To jest takie uczucie, jakby przy gorączce, której de facto nie mam. Nie mam siły na nic i szybko się męczę. Nawet drżą mi ręce. Gdy rano wstaje, to w nosie mam żółte strupy, czasami z krwią, a w gardle żółtą wydzielinę. W ciągu dnia tego nie mam. Nie mam też kataru, oddycham normalnie przez nos, czuję wszystkie zapachy. Objawy zmęczenia i otępienia nasilają się przy wysiłku. Zrobiłem TK zatok i oto co wyszło:

Całkowite zniesienie powietrzności lewej zatoki szczękowej.
Masywnie pogrubiała śluzówka widoczna jest również w dolnej części prawej zatoki szczękowej.
W niewielkim stopniu przyściennie pogrubiała śluzówka dolnej części zatoki czołowej oraz części komórek sitowych.
Pozostałe zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne.
Cech destrukcji kostnej w zakresie badania nie uwidoczniono.

Dodam, że w styczniu 2013 miałem robioną przegrodę, bo była strasznie krzywa i miałem przez to ciężkie infekcje. Po zabiegu było wszystko ok, aż do teraz. Oprócz TK zatok, zrobiłem także morfologię, OB, cukier, kreatyninę, usg jamy brzusznej, prześwietlenie płuc. wszystkie wyniki w normie. Po niedzieli idę zrobić jeszcze TSH. Czekam na TK głowy, ale to dopiero w lutym... Czy te objawy mogą być spowodowane stanem moich zatok? Ja już nie mogę przez to normalnie funkcjonować.
napisał/a: radek07 2014-09-20 12:30
Czy przed samym rozpoczęciem się problemu byłeś przeziębiony?
napisał/a: manfred__86 2014-09-20 13:04
Wiem, że byłem przeziębiony, dostałem jakieś leki bez recepty + bactrim, ale to nie pomogło, więc dostałem antybiotyk na 3 dni. Dopiero po tym mi przeszło. W sumie chorowałem niecałe dwa tygodnie. Niedługi czas po tej chorobie zaczęły się objawy o których pisałem, jednak nie pamiętam jaki to był odstęp czasu, bo już trochę czasu jednak minęło. Tydzień, może dwa. jednak na pewno ta infekcja była.
napisał/a: radek07 2014-09-20 13:09
Czy występujące infekcje były tylko jedynym powodem dla którego postanowiono zoperować przegrodę?
napisał/a: manfred__86 2014-09-20 13:22
W sumie tak, zaczęły się na początku 2012 roku. Pracowałem wtedy na wysokości na mrozie i dużym wietrze. Przez infekcję nie mogłem kontynuować pracy. Dopiero po ociepleniu wróciłem. Następnie zaziębiłem się znowu w październiku i wtedy też wróciłem do kraju. Udałem się od razu prywatnie do laryngologa. Dostałem Bactrim, jakiś antybiotyk na 3 dni, i Avamys oraz skierowanie na prostowanie przegrody, która była, jak to stwierdził Pan doktor, "krzywa, jakbym był po jakimś wypadku". Leki pomogły. Po zabiegu czułem się bardzo dobrze, aż do teraz. Przed tym okresem kiedy łapałem infekcje, nic szczególnego się nie działo, tzn. od czasu do czasu przeziębiałem się, jak każdy, ale nie było to nic specjalnego. Dopiero te prace na wysokości dały mi w kość, aż nawet problemy z oddychaniem miałem wtedy.
napisał/a: radek07 2014-09-20 17:54
Robiłeś kiedykolwiek testy alergiczne?
Robiłeś wymaz z nosa i gardła?
napisał/a: manfred__86 2014-09-20 18:02
Testy robiłem w wieku około 13 lat, a teraz mam 28. Jestem uczulony na pyłki traw, itp., choć przez ostatnie 3 lata moje dolegliwości znacznie ustąpiły. Wymaz nigdy nie był robiony
napisał/a: radek07 2014-09-20 18:20
Kiedy dokładnie była robiona ta tomografia?
Czy po operacji prostowania przegrody miałeś zalecone płukanie nosa?
A w jakim kraju była ta praca?
napisał/a: manfred__86 2014-09-20 19:20
Tomografia była robiona 9.o9.2014. Nie było żadnych płukań nosa. Pracowałem w Kanadzie, a dokładnie Toronto. Klimat ten sam, tylko powietrze dużo wilgotniejsze. Tam pierwszy raz praktycznie ustąpiły mi objawy alergii.
napisał/a: radek07 2014-09-20 19:42
Czy żółta wydzielina którą zauważasz w gardle występowała również przed operacją?
napisał/a: manfred__86 2014-09-21 09:27
Przed zabiegiem, podczas infekcji, tak, a nawet zielona. Ale w okresie kiedy byłem zdrowy, to nie przypominam sobie, żebym miał spływającą po gardle wydzielinę.
napisał/a: radek07 2014-09-21 11:54
Ilu laryngologów widziałeś dotychczas?
Sprawdzono Ci uszy, gardło i migdałki?
Czyli objawy typu: zmęczenie i drżenie rąk wystąpiły dopiero po zakończonym przeziębieniu?