INTERPRETACJA RTG PŁUC

napisał/a: pablopl16 2014-12-27 14:23
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji RTG Płuc.

Mam 24 lata, od ponad miesiąca meczę się z kaszlem, który ustępował na 2-3 dni następnie nawracał. Chory jako tako nie byłem w tym czasie miewałem lekkie stany podgorączkowe które szybko ustępowały, ogólne osłabienie organizmu.Miewam "poranny kaszel palacza" i kaszel który towarzyszył na co dzień odkrztuszam biała wydzielinę, żółtą a czasem "grudki", na początku także miewałem kaszel suchy. Brak bólów w klatce piersiowej. Zrobiłem zdjęcie z własnej inicjatywy, mam znajomego który mógłbym mi to zinterpretować ale nie mogę na niego trafić ostatnio. Zdjęcie robione 23 grudnia. Dziś nie miałem kaszlu porannego od kilku dni czuję się znacznie lepiej( być może dlatego że wróciłem do domu, wcześniej byłem w wojsku i codzienne poligony i zły ubiór co do warunków pogodowych mógł powodować nie zaleczenie stanu chorobowego.


W przeszłości byłem chory na grzybicę skóry brałem terbinafine, a właściwie jestem ponieważ co jakiś czas mam nawrót choroby która ustepuje po tygodniowym stosowaniu terbinafiny na skóre. Piszę to bo wiem że istniej coś takiego jak grzybica płuc.

Dodam jeszcze że problemy z kaszlem pojawiły się w momencie rzucenia palenia.
napisał/a: Matgra 2015-01-01 14:53
Na zdjęciu rtg zaciemnień miąższowych nie ma. Więc zapelenie płuc to nie jest. Sylwetka serca wyde mi się też ok. Proponuję wybrać się do lekarza POZ w celu wykonania diagnostyki. Chociażby wykonanie spirometrii. I ewntualne skierowanie do por. pulmunologicznej. W łagodzeniu objawów kaszlu proponuję pić Tymianek. Oraz jeść figi i daktyle. Ssać nać pietruszki :)