Interpretacja opisu RTG

napisał/a: emmmmmm90 2014-11-13 17:43
Witam, na wizytę u lekarza muszę swoje odczekać, czy ktoś się orientuje co oznacza taki opis zdjęcia?

Całkowite zacienienie zatoki szczękowej prawej oraz bardzo duże zgrubienia części miękkich w zatoce szczękowej lewej.

Z góry dziękuje za pomoc
napisał/a: radek07 2014-11-13 20:36
Ten opis świadczy o problemach związanych z błoną śluzową.
Masz jakieś szczególne objawy dotyczące zatok i nosa; czy nos się zatyka?
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-13 20:43
Mam pernamentnie niedrożny nos, ciągle katar nawet jak nie jestem przeziębiona, nie zawsze spływa, czuję, że tam coś siedzi. Ostatnimi czasy miałam bóle głowy, przy oczach, ewidentnie związane z zatkanym nosem... dlatego zrobilam RTG. Jeszcze mam zamiar do alergologa iść, bo ile mozna, może jakies alergeny powoduja ten katar.
napisał/a: radek07 2014-11-13 20:51
Ile trwa już problem?
W jakich okolicznościach to się zaczęło; wdychałaś coś, paliłaś coś, byłaś przeziębiona?
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-24 17:41
Co kilka miesięcy miałam bóle w okolicach czoła, oczu, przy katarze podczas przeziebienia najbardziej czułam ucisk w tych miejscach. Pozniej mi nawrocilo i przez tydzien bolala mnie strasznie glowa ze nie moglam oczami przewracac, za dwa miesiace znow bolalo mnie przez tydzien przy oczach.
Bylam na wizycie, po preczytaniu opisu rengenu lekarz stwierdzil od razu OPERACJA, za chwile sprawdzil czy nie ma ropy - nie ma - zaczal pisac skierowanie, no i stwierdzil ze jak chce mozemy sprawdzic czy po lekach bedzie lepiej, jak po 2 tygodniach nie przejdzie to operacja. Tylko ze mnie nie boli caly czas, tylko co jakis czas, i wiecznie mam zapchany troche nos..
napisał/a: radek07 2014-11-24 17:51
Czyli dostałaś jakieś leki?
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-24 18:03
No tak, tylko dlatego, że się upomniałam o taką możliwość, nic konkretnie nie wytłumaczył... Mnie to nie boli, nie wiem czy mam wykupić receptę czy dopiero jak bedzie mnie boleć zeby miec porownanie czy pomaga czy nie...
napisał/a: radek07 2014-11-24 19:00
Jakie leki masz przepisane?
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-25 18:03
Zatoxin i larimax żel...
napisał/a: radek07 2014-11-25 18:18
Ilu laryngologów widziałaś dotychczas?
Robiłaś kiedykolwiek testy alergiczne?
Robiłaś kiedykolwiek wymaz z nosa i gardła?
W jakim stanie są twoje migdałki?
Czy w momencie kiedy pojawił się problem byłaś przeziębiona?
W jakim miesiącu pojawił się problem?
Lekarz nie zalecił płukania zatok i nosa wodą lub roztworem soli?
Czy laryngolog sprawdzał twoją jamę nosową przy pomocy endoskopu?
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-25 19:44
Jeżeli chodzi o ten problem z zatokami to bylam u jednego lekarza, mam zamiar wybrać się na konsultację do innego.
Równiez mam w zamiarze isc do alergologa sprawdzic czy katar nie jest alergiczny.
Wymazu nie zrobilam, nikt nie zlecał.. Migdały raczej w porzadku, poza tym kiedys miałam wyciety.
Za pierwszym razem gdy mnie bolaly lekko zatoki nie bylam przeziebiona, pierwszy raz kiedy mnie zabolaly hmm ze dwa lata temu moze, ciezko mi okreslic, pozniej czasem mnie pobolewala lekko glowa, przez tydzien mocno bolalo mnie w sierpniu , nie bylam chora i ostatnim razem ok 2 miesiecy temu, bolaly mnie, doszedl mi katar ktory mi przeszedl po ok 3 dniach i wtedy jak mnie bolalo mialam robione RTG i zastanawiam sie czy po tym katarze mogl wyjsc taki slaby wynik...
Nie mialam zaleconego płukania.. zagladal mi czyms do nosa ale nie wiem co to bylo.
napisał/a: emmmmmm90 2014-11-25 19:45
Poza tym wydaje mi sie ze mam krzywa przegrodę nosową :) ale lekarz nic nie wspomniał o tym jak mowilam ze mam ciagly katar