Interpretacja obrazu usg jamy brzusznej, rozstęp mięśni?

napisał/a: omadzia5 2016-12-27 19:34
Witam. Mój brzuch wygląda bardzo ciążowo. Mam bóle w okolicach pępka (szczególnie w pozycji stojącej, przy uciskaniu) , czasem mdłości.
W badaniu fizykalnym lekarz rodzinny wykryl niewielka przepukline odprowadzalną. Otrzymałam skierowanie do chirurga ogolnego w celu dalszej diagnostyki i ew.leczenia.
Natomiast badanie usg nie wykazalo przepukliny czy to mozliwe?
Obwód tuż nad pepkiem wynosi 110 cm. Mam wrażenie ze wszystkie wnętrzności wychodzą na zewnątrz. Gdy leżę na płasko nic tak nie odstaje, brzuch staje się w miarę płaski nie licząc nadmiaru skóry i tłuszczu. A jak stoje to moj brzuch jest tak duży jakbym miała niebawem rodzić. Przy podnoszeniu się z płaskiej leżącej pozycji, na wysokosci pępka robi się uwypuklenie, ktore potem sie chowa. A jak odchylam aie w pozycji stojacej do tyłu i wtedy napinaja sie mieśnie brzucha to po srodku i po bokach z obu stron widac takie duże gule. Choc bardziej po srodku tak nad pepkiem. Robiłam sobie sama test na rozstep mięśni i mieści się conajmniej 5 palcow
Czy na załączonym zdjęciu usg widać ten rozstęp?
W opisie napisane że są tluszczaki do 3 cm.
Lekarz robiący usg nie stwierdził przepukliny, ale mówił o osłabionych mięśniach.