interpretacja krzywej cukrowo-insulinowej

napisał/a: greyswan 2016-01-31 15:50
Witam! bardzo prosze o pomoc w intepretacji wynikow. Czekam na wizyte u endokrynologa, ale jeszcze pare tygodni zanim dowiem sie czy wyniki sa ok, czy nie. Jeden wynik (glukoza po 1g.) jest oznaczony przez laboratorium jako alarmowy. Jeszcze mam pytanie…czy ten wynik jest wiarygodny jesli w czasie badania chodzilam? dostalam informacje ze mam nie biegac i nie nadwyrezac sie…ale nie dostalam informacji ze mam siedziec przez cale 2 godziny. Takze aktywnosc byla umiarkowana przez czas calego badania: spacer.

Oto wyniki:
Glukoza na czczo: 90 mg/dl
po 1 godzinie obciazenia 75 g glukozy: 63 mg/dl
po 2 godzinach: 89 mg/dl

Insulina na czczo: 6.31 ulU/ml
po 1 godzinie: 5.64 ulU/ml
po 2 godzinach: 14.66 ulU/ml

Z gory serdecznie dziekuje za jakies informacje. Pozdrawiam
napisał/a: soaring 2016-02-01 08:04
podczas badania powinnaś siedzieć na pupie bite dwie godziny. nie można oczywiście w tym czasie jeść ani pić, jeśli już to odrobinę wody.
wyniki masz bardzo dziwne, więc ośmielam się sądzić, że spacer zaburzył test niestety. nawet nie potrafię tych wyników zinterpretować.
oczywiście alarmująca jest godzina po glukozie, bo jest za niska - po wypicia kubeczka cukru poziom glukozy we krwi spadł zamiast wzrosnąć. jednocześnie masz bardzo niską insulinę (na moje oko za niską biorąc pod uwagę wyniki glukozy), ale niepokojące jest też to że insulina jest niż w 1h (w tym od tej na czczo) a wyższa w 2h (tendencja rosnąca?).
obawiam się, że badania trzeba powtórzyć na kilka dni przed wizytą u endo.
napisał/a: greyswan 2016-02-01 09:41
dziekuje za odpowiedz! szkoda ze nie wiedzialam, ze powinnam siedziec.