Interpretacja kolonoskopii

napisał/a: Mortor 2015-11-07 22:55
Jestem kobietą przed 30tką. Od kilku miesięcy męczą mnie straszne bóle brzucha, których niekiedy nie da się wytrzymać. 2 razy wylądowałam z tej okazji w szpitalu, ale ogólne wyniki niczego nie wykazały. CRP również w normie, podawano mi leki rozkurczowe i przeciwbólowe zwalając na jelito drażliwe. Lekarz ogólny zalecił kolonoskopię.
Wynik:
Okrężnica wydłużona o krętym przebiegu z wybitnie zaznaczonymi cechami spastycznymi. Błona śluzowa prawidłowa. W kanale odbytu niewielkie żylaki wewnętrzne. Pobrano materiał do badania hist-pat z jelita cienkiego.
Rozpoznanie: Enteritis chronica magni gradus

Oprócz silnych bóli mam wzdęcia, na przemian biegunki i zaparcia, uczucie ciągłego zmęczenia, bardzo często się przeziębiam. Jestem obciążona genetycznie rakiem jelita grubego. Podróżowałam w ostatnich 3 latach do takich krajów jak Kenia, Meksyk, Kuba, nie wiem czy mogłam coś przywieźć przy okazji.

Bardzo proszę o pomoc w analizie, bo nie bardzo wiem co robić. Na pewno udam się do gastrologa, ale chciałabym również wiedzieć jak rozmawiać z lekarzem żeby mnie nie zbył, bo z racji obciążenia i moich silnych dolegliwości jestem trochę przestraszona.
napisał/a: panskabrac 2015-11-08 11:40
mIŁO POZDRAWIAM.Jedynie Gastrolog rozwikła Twoje dolegliwości.W każdej chwili,możesz Gastrologa zmienić,jak otrzymasz nie wystarczająco dobrej odpowiedzi.
W dzisiejszym świecie Medycyna jest na wysokim poziomie i GŁOWA do góry...