Interpretacja badania - EGFR

napisał/a: catcher.draft 2009-05-04 12:27
Witam,

Robiąc sobie ogólne badania krwi i moczu wszystko mam w najleprzym porządku poza jednym parameterm EGFR: 85;
Czy jest powód do niepokoju? Mam 26lat. W rodzinie nikt nie miał żadnych chorób nerek.

Pozdrawiam
Mem.
napisał/a: dimedicus 2009-05-04 13:46
Wynik ten oblicza się z pewnego wzoru(a jest ich kilka).Sam wynik eGFR o niczym nie świadczy i może być rozpatrywany tylko w korelacji z innymi wynikami.Jeśli pozostałe wyniki w tym kreatyniny są dobre to nie ma powodu do niepokoju.Przyjmuje się że wartości >90 są dobre a niewielki spadek nie świadczy o chorobie nerek.
napisał/a: catcher.draft 2009-05-04 14:44
Dziękuje za interpretację.

Wartość kreatyniny mam w normie, może nieco przy górnej bandzie(nota bene nisko ustawionej) 1.05 (min. 0.6 - max 1.1).

Porównując te wyniki (a właściwie skale prawidłowości parametrów) z ubiegłorocznymi doszedłem do wniosku, że zakres prawidłowych wartości zdecydowanie się zmniejszył. Czy wprowadzono nową (restrykcyjną) skalę oceny zdrowia Polaków?


Pozdraiwam
M.
napisał/a: dimedicus 2009-05-04 15:01
W różnych jednostkach i różnych labo są różne normy(np w ogólnopolskiej 0,7-1,4)W każdym razie wynik jest dobry.Pozdrawiam.
napisał/a: enia23 2009-09-04 21:34
Witam, odebrałam dziś wyniki badań: morfologia w normie,kreatynina 1,11 norma 0,50 1,20
eGFR 50,90 ,od 2 tygodni pobolewają mnie nerki. Jestem w trakcie leczenia na boreliozę -biorę antybiotyki,fluko plus osłonowe na wątrobę ,witaminy, olejek oregano, chlorelle. Czy powtórzyć badania .